Na początku lutego rozstrzygnięto 2. edycję konkursu rysunkowego „Mazania się spełniają”, w ramach którego dzieci tworzyły autorskie projekty wymarzonych pluszaków. W Polsce w ramach tej edycji zgłoszono 1.612 prac, spośród których wybranych zostało 20 najbardziej kreatywnych. Aż pięć z nich pochodziło z województwa łódzkiego. Hania, Alicja, Maja, Weronika i Filip narysowali piękne pluszaki, które zyskały uznanie jury. W nagrodę mali artyści otrzymali pluszaka uszytego na podstawie ich własnego projektu.

Konkurs „Mazania się spełniają” jest częścią akcji „Pluszaki dla Edukacji”, dzięki której IKEA Foundation już od 13 lat wspiera edukację dzieci z najbiedniejszych regionów świata. Międzynarodowa akcja ma również wymiar lokalny. Dzięki niej mali artyści mają szansę stworzenia zabawki swoich marzeń. Spośród 1.612 nadesłanych prac wyróżniono 20 wyjątkowych rysunków. „Ożywiła” je Maja Mencel ze Stowarzyszenia Babiniec, dzięki której pluszaki trafiły do polskich zwycięzców. Wśród nich znalazło się 5 finalistów z województwa łódzkiego – 3 z Łodzi oraz po jednym z Ozorkowa i Zelowa.

Na całym świecie na konkurs nadesłano ponad 52.000 prac, spośród których jury wyłoniło 10 najciekawszych. Zwycięskie projekty pochodzą z Tajlandii, Indonezji, Hiszpanii, Hong Kongu, Czech, Egiptu, Finlandii, Francji, Turcji oraz Kanady. Pluszaki stworzone na ich podstawie trafią w listopadzie do sklepów IKEA na całym świecie.