W zależności od tego, jak chcesz ją wykorzystać, możesz stworzyć tam nie tylko sypialnię, ale także biuro czy miejsce do relaksu i oglądania filmów. Podpowiadamy, jak zaaranżować mieszkanie z wysokim sufitem, by przestrzeń była funkcjonalna.

Sypialnia

Aby stworzyć sypialnię na antresoli, nie musisz mieć specjalnie wysokiego mieszkania. Nawet niewielkie miejsce można odpowiednio zaaranżować. Wystarczy gruby materac i niewysokie palety. W ten sposób możesz stworzyć miejsce do spania, które będzie Twoją oazą spokoju. Jeżeli postawisz naprzeciwko niewielki stolik, z powodzeniem będziesz mógł oglądać telewizję czy cieszyć się ulubionymi serialami. Jeżeli nie chcesz marnować przestrzeni, wybierz wejście po drabince. Marzysz  o schodach? Ukryj w ich wnętrzu przestrzeń do przechowywania.

Domowe biuro

Wiele osób decyduje się na pracę z domu. Dzięki dedykowanej przestrzeni łatwiej będzie uporządkować potrzebne materiały czy zorganizować sprzęt. Dodaj wygodny fotel, ustaw biurko i dedykowane oświetlenie. Możesz również wstawić niewielką kanapę, która pozwoli odpocząć lub zmienić miejsce. Warto dobrać do niej elastyczny pokrowiec na sofę, który w kilka chwil odmieni jej wygląd i nada mu zupełnie nowego charakteru.

Biblioteczka

Lubisz czytać? Postaw na klimatyczny kącik do spędzania czasu z książką. Wymierz przestrzeń i zamów odpowiednie regały. Przyda się również dobre ciepłe oświetlenie oraz wygodny fotel, na którym można komfortowo usiąść. Możesz wykorzystać meble, które już masz w mieszkaniu lub kupić używane. Wyczyść je, a następnie załóż dedykowane pokrowce na fotele pokojowe. Dzięki temu zyskają drugie życie. Tuż obok warto postawić niewielki stolik, na który odłożysz książkę czy herbatę lub kawę. Możesz również pokusić się o uzupełnienie zestawu o podnóżek. Nie zapomnij również o kocu, którym się okryjesz w długie, zimowe wieczory.

Przestrzeń pod antresolą

Przestrzeń pod antresolą możesz dowolnie zaaranżować wedle własnych potrzeb. Jeżeli pomieszczenie jest wysokie, to z powodzeniem możesz stworzyć tam kuchnię. W przypadku niższych miejsc wykorzystaj je jako miejsce do wypoczynku. Podrasuj stare meble i nadaj im drugie życie - wystarczy wybrać pokrowce na krzesła. Dzięki temu odmienisz ich wygląd bez konieczności kupowania nowych. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które w przeciągu kilku chwil odmienią całą przestrzeń.

Antresola to zawsze dobre rozwiązanie, które pozwala zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania czy spędzania czasu. Zaaranżuj ją tak, jak lubisz! Nie zapominaj o dedykowanym oświetleniu, które zapewni komfortową pracę czy umożliwi wygodne czytanie.