Mamy więc dla was kilka podpowiedzi. 

Wyjątkowy prezent równa się spersonalizowany prezent

Karty podarunkowe to pomysł może i funkcjonalny, ale mało zaskakujący. Jeśli chcesz zrobić wrażenie na osobie obdarowywanej, pomyśl o innym rozwiązaniu. Super prezenty to bowiem przede wszystkim te prezenty, które są spersonalizowane. I nie chodzi tutaj wcale o grawer na biżuterii. Kupując prezent, warto myśleć o bliskiej osobie — jej potrzebach, marzeniach, aktualnie stawianych sobie przez nią celach. Kiedy zadamy sobie trochę trudu, aby o tym pomyśleć, może okazać się, że znacznie lepszym pomysłem na dzień matki zamiast kolejnej bransoletki będzie sokowirówka albo robot planetarny, który pomoże mamie w codziennym gotowaniu. 

Pomysł na prezent zawsze warto weryfikować z twoją wiedzą o osobie, którą chcesz obdarować. Oryginalny pomysł wcale nie musi oznaczać lotu balonem nad górami Kapadocji. Czasami dużo bardziej oryginalnym pomysłem jest zakup wygodnej kawiarki elektrycznej dla pary podróżników, którzy jednocześnie są kawoszami, a takiego gadżetu w swoim wyjazdowym ekwipunku jeszcze nie mają. Oczywiście znacznie łatwiej takie prezenty kupuje się dla swoich najbliższych. Trudniej jest nieco w przypadku, gdy zostajesz zaproszony/a na wesele pary, którą słabiej znasz. Jeśli jednak się zaangażujesz, możesz pozyskać choćby podstawowe informacje, które pozwolą ci znaleźć oryginalny, a czasami także praktyczny prezent.  

Drobne upominki czy drogie oryginalne prezenty?

Nie ma zasady, która zakłada, że drogie prezenty to zawsze dobre prezenty. Czasami drobny, ale dobrze przemyślany upominek może okazać się znacznie cenniejszy niż kolejny drogi, ale podobny do wielu innych już otrzymanych, prezent. Butelka monitorujące nawodnienie, opaska pozwalająca kontrolować aktywność, ale i tętno oraz wiele innych podobnych prezentów to upominki drobne, a często niezwykle cenne, bo pokazujące troskę i zainteresowanie. 

Ciekawe prezenty na niejedną okazję — nietypowe pomysły na prezenty 

Oczywiście ciekawym pomysłem są także prezenty w formie przeżyć. Jeśli masz wokół siebie amatorów mocnych wrażeń, z pewnością wykupienie vouchera na skok w bungee, ściankę wspinaczkową, jazdę quadem albo wiele innych podobnych atrakcji okaże się strzałem w dziesiątkę. Dla zmęczonych i marzących o odpoczynku z dala od ludzi butikowe leśne SPA będzie strzałem w dziesiątkę.