Przedwczesny wytrysk może prowadzić do rozczarowania partnerki, zaś trwałe niezaspokajanie potrzeb do niepotrzebnych spięć. Trudno przyznać się do tego typu zaburzeń, przede wszystkim są powodem do poczucia wstydu, że to właśnie nas to dotknęło. Mimo to, jeśli zależy Ci na zbudowaniu trwałej relacji, powinieneś zdecydować się na otwartą rozmowę oraz podjęcie odpowiednich kroków zmierzających w kierunku opóźnienia wytrysku.

Problem w naturze

Przedwczesny wytrysk jest problemem wielu mężczyzn i co więcej, nie wszyscy chcą się do niego przyznać i coś z tym zrobić. Charakteryzuje się on bezsilnością powstrzymania wytrysku nawet po minimalnej stymulacji seksualnej. Trudność tę można jednak leczyć, ale warto znać jej źródła, którymi mogą być:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • nieprawidłowości w funkcjonowaniu hormonów,
  • zaburzenia urologiczne,
  • nietypowa budowa członka, gdzie może występować krótkie wędzidełko żołędzi lub ich nadwrażliwość,
  • przyczyny psychogenne, np. lęk, stres, depresja.

Wobec powyższego relacje między partnerami mogą zostać zachwiane. Rodzą się różnorodne sytuacje ze strony kobiety: "on za szybko się zaspokoił i mnie ignoruje", "na pewno mnie zdradza", "nie bierze moich potrzeb pod uwagę", jak i mężczyzny: "jestem niespełniony w roli kochanka", "jestem za mało męski" - to tylko kilka przykładów, które mogą być powodem licznych nieporozumień w czasie codziennego życia. Dlatego tak ważne jest, aby umieć rozmawiać ze sobą o wszystkim.

Przyczyn przedwczesnego wytrysku jest naprawdę wiele, dlatego postawienie diagnozy może być skomplikowane. Pomocy powinniśmy szukać u lekarza. Informacje o przyczynach tej dolegliwości oraz możliwe metody leczenia znajdziesz na zdrowie.familie.pl - warto się z nimi zapoznać przed wizytą u specjalisty.

Obecne czasy wymagają od człowieka wiele, natłok obowiązków może powodować silne stresy, a także rozmaite zaburzenia lękowe. To już niedaleka droga, aby udany seks stał się tylko marzeniem. Zwracajmy więc uwagę na swój własny organizm i pozwalajmy sobie na słabości a także wyrażanie emocji, które zawsze muszą wypłynąć.

Działanie dla obojga

Jeśli związek opiera się na wzajemnym szacunku oraz mówieniu sobie wszystkiego, co dzieje się z ciałem czy też jakie emocje nami władają, to łatwiej będzie przejść przez zaburzenie przedwczesnego wytrysku z szansą na sukces. Obie strony muszą być tak samo zaangażowane i otwarte na wszelkie działanie, aby móc uzyskać satysfakcję. Można podjąć terapię, która ma na celu liczne zadania i ćwiczenia. Para wspólnie w nich uczestniczy i łatwiej może wobec siebie wyrażać swoje wszelkie obawy i odczucia.

Ćwiczeń jest naprawdę sporo, ponadto nie kosztuje nas to nic więcej jak poświęcenie odrobiny wolnego czasu. Kilka z nich możesz wykonywać wraz z partnerką oraz wykorzystać jako grę wstępną - sprawdź 7 ćwiczeń na przedwczesny wytrysk.

Udany związek

Życie intymne może być udane w każdej sytuacji. Otwarcie się na partnera i mówienie o swoich wszelkich dolegliwościach będą stanowić o wzajemnym zrozumieniu i nieoskarżaniu drugiej osoby za niepowodzenia w łóżku. Przyjrzenie się własnemu ja i wyjście naprzeciw problemowi pozwoli na odzyskanie swoich wartości, poczucia pewności siebie, jak i wyeliminowaniu lęków. Ujrzenie siebie na nowo i radość z powrotu możliwości oddania się fali uniesienia będzie wpływała pozytywnie na cały związek, który tworzymy na długie lata.