EkoMed warto odwiedzić, gdy chcesz od razu wiedzieć, na co jesteś uczulony. Wykonują tutaj testy alergiczne dorosłym i dzieciom, a potem odczulają z alergenów wziewnych i pozbawiają alergenów pokarmowych. Robią również testy na nietolerancję pokarmową. Za test z 90 alergenami płacimy 150 zł. W gabinecie biorezonansu mogą przebadać 1.000 alergenów. 
 
- Wykonujemy też testy na obecność pasożytów, candidy i bakterii – wylicza terapeutka. - Wykrywamy metale ciężkie, boreliozy, obciążenia szczepionkami i je usuwamy.
 
Możemy tutaj wykonać test niedoborów witamin i mikroelementów oraz test KTT. Daje on możliwość sprawdzenia stanu całego organizmu i poznania przyczyn naszych dolegliwości.
Nałogowi palacze mogą zdecydować się na terapię antynikotynową. Można poddać się terapii eliminującej uzależnienie od cukru i słodyczy. 
 
W gabinecie biorezonansu w krótkim czasie możemy zregenerować organizm korzystając z naturalnych metod.
 
- To jedyne miejsce w Pabianicach, gdzie jest magnetoledoterapia – zapewnia terapeutka. - To nowoczesna metoda rehabilitacji polegająca na ekspozycji ciała lub jego części w wolno zmiennym polu magnetycznym o niskiej wartości indukcji. W ten sposób zostają uruchomione mechanizmy pozwalające przywrócić naturalną równowagę organizmu. To prowadzi do poprawy stanu zdrowia i złagodzenia, a nawet ustąpienia dolegliwości.
 
Magnetostymulacja systemem viofor JPS wskazana jest głównie w przypadku schorzeń kręgosłupa, zwyrodnienia stawów i kończyn. Przynosi poprawę komfortu życia w chorobach Parkinsona, Alzheimera, SM. Wpływa zbawiennie w zaburzeniach snu, migrenach, zapaleniu zatok i alergii. Zabiegi są wskazane przy chorobie wieńcowej, nadciśnieniu, zaburzeniu krążenia krwi i limfy. Przynosi ulgę w leczeniu chorób skóry, ciężko gojących się ran, łuszczycy i innych.  
 
Cena za 10 zabiegów to 200 zł. W EkoMedzie honorowana jest Karta Seniora. Z nią płacimy 20 proc. mniej.
 
Gabinet biorezonansu EkoMed, ul. 20 Stycznia 56, tel. (42) 202 13 10.