5 godzin do południa i 4 godziny po południu – to oferta klubu malucha „Salonik dla dzieci”, który rusza przy Akademii Rozwoju Twórczego.

- Proponujemy prywatną opiekę nad dziećmi w wieku od 2 do 5 lat – wyjaśnia psycholog Ewa Majchrowska, szefowa ART przy ul. Poniatowskiego 3. - Będą to grupy otwarte, czyli w dowolnym momencie rodzice będą mogli do nas przysłać dziecko na miesiąc, na tydzień, na jeden dzień, a nawet na godzinę.

Dzieci będą miały bezpłatne konsultacje logopedyczne. Ich rodzice będą mogli przyjść na konsultacje do psychologa. Tutaj działa też szkoła dla rodziców. To oferta dla tych, którzy planują zostać rodzicami ale też dla tych, którzy chcą nauczyć się słuchać i rozumieć swoje dziecko.

Mamusie i tatusiowie będą mogli skorzystać z usługi „Piątki dla rodziców”. To znaczy, że w każdy piątek po południu można zostawić dziecko pod fachową opieką i wyskoczyć do kina, na zakupy, do fryzjera lub na kawę ze znajomymi.

Godzinny pobyt dziecka w Saloniku w godzinach dopołudniowych kosztuje 6 zł. Jeśli ktoś wykupi abonament miesięczny, cena godziny spada do 5 zł. To oferta wakacyjna. Od września planowane są też zajęcia z rytmiki, komputerowe i nauka gry na instrumentach (keyboard i gitara).

„Salonik dla dzieci” będzie czynny już od 1 lipca przez całe wakacje. Zapisy już trwają. Więcej informacji pod tel. 693 87 44 64.

- Tutaj też można przyprowadzać dzieci, które rodzice chcą oswoić przez wakacje z klimatem przedszkola – dodaje Ewa Majchrowska.