Inicjatywa wystartuje w poniedziałek 16 listopada o godz. 16.30 w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Narutowicza 34 w Łodzi.

Większość wydarzeń święta przedsiębiorców odbędzie się w LOCUS Biurze Coworkingowym przy ul. Piotrkowskiej 276, prowadzonym przez MIR. Eksperci i specjaliści z różnych branż i firm podzielą się nieodpłatnie swoją wiedzą i doświadczeniem. Będzie można zwiększyć swoją wiedzę m.in.: z zakresu zrządzania firmą, prowadzenia budżetu, społecznej odpowiedzialności biznesu, sprawdzić swoje kompetencje czy dowiedzieć się, jak promować firmę w mediach społecznościowych. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości gromadzi instytucje państwowe i pozarządowe, a także: firmy, szkoły i uniwersytety, działające wspólnie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to międzynarodowa inicjatywa, której głównym celem jest promowanie przedsiębiorczości, a co za tym idzie podejmowanie działań na rzecz lokalnych społeczności. Co roku współtworzą go firmy, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne. Jest to największe na świecie przedsięwzięcie promujące rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw.

W inicjatywę zaangażowanych jest 150 państw. W tym roku impreza odbędzie się w kilkudziesięciu polskich miastach. W województwie łódzkim organizatorami tygodnia przedsiębiorczości są Urząd Marszałkowski, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego i Międzynarodowy Instytut Rozwoju (MIR) - fundacja zajmująca się rozwojem i promocją przedsiębiorczości.

Szczegóły inauguracji oraz formularz rejestracyjny dostępne są pod linkiem:

https://www.facebook.com/miedzynarodowyinstytutrozwoju

Zapisy na szkolenia i warsztaty odbywają się na stronie:       

https://docs.google.com/forms/d/13J4w1GRo3sCUsGGd_J4317pvUKGDLQg_X4Xl5MlcnhQ/viewform