Jeśli w tym roku, kolejny lub pierwszy raz, w waszych domach staną choinki sztuczne, mamy dla was kilka sztuczek, by drzewka wyglądały bardziej realistycznie. Do dzieła!

Wybierzcie wysokiej jakości choinkę sztuczną

Współcześnie produkowanie choinki sztuczne zdecydowanie nie przypominają plastikowych wiechci sprzed 20 lat. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziecie drzewka klasy premium z dużą ilością gałązek, na dodatek pokrytych naturalnie wyglądającymi igłami z PVC. W niektórych modelach od razu zastosowano rozwiązania, które zapewniają naturalny wygląd, jak efekt śniegu, prawdziwe szyszki czy osadzenie na pniu. Tak wykończona choinka z odległości kilku metrów jest praktycznie nie do odróżnienia od żywego drzewka. Korzyści odczuje także środowisko naturalne i domowy budżet, bo wysokiej jakości, piękna, sztuczna choinka posłuży wam przez wiele sezonów.

Choinka sztuczna o naturalnym wyglądzie, osadzona na pniu sosnowym

Zadbajcie o to, by choinka świąteczna została poprawnie rozłożona

Aby sztuczne choinki pięknie i naturalnie wyglądały, konieczne jest prawidłowe rozłożenie gałązek. Nie chodzi jednak o to, by wszystkie gałązki i igły były idealnie równe i identycznie ułożone. Warto przyjrzeć się prawdziwej jodle czy świerkowi. Żywe drzewko wygląda pięknie, mimo różnych wad i nierówności. Bo natura jest doskonała właśnie w swojej niedoskonałości! Pamiętajcie jednak, że nie każda choinka sztuczna będzie posiadać na tyle elastyczne gałązki, by móc je dowolnie formować i modelować. Aby uzyskać efekt choinki sztucznej jak żywej, koniecznie zainwestujcie w wysokiej jakości, łatwy do rozłożenia model. Tanie sztuczne choinki klasy premium kupicie np. w Dollo.pl - sklepie internetowym polskiego producenta: https://dollo.pl/choinka_sztuczna_na_pniu_sosna_diamentowa_dollo_christmas_160_cm.html.

Ożywcie dolną część sztucznej choinki

Żywa choinka posiada pień, który podtrzymywany jest przez stojak lub „wyrasta” z donicy z ziemią. Podobny efekt można uzyskać w przypadku sztucznego drzewka. Najprościej od razu kupić choinkę sztuczną na pniu, np. naturalnym sosnowym, który będzie jednocześnie pełnić funkcję stojaka. Jeżeli zdążyliście już zaopatrzyć się w sztuczną choinkę bez pnia, to niezbyt estetyczny drut w dolnej części możecie owinąć ozdobnym, świątecznym papierem lub naturalną tkaniną, np. jutą. Pozwoli to wzmocnić naturalny efekt.

Udekorujcie świąteczną choinkę szyszkami, ozdobami DIY i sztucznym śniegiem

Drzewa iglaste naturalnie wytwarzają szyszki. Jeśli rosną na zewnątrz, zimą gałązki pokrywa śnieg. Warto zafundować naturalne akcenty swojej sztucznej choince, by wyglądała jak żywa. Możecie wzbogacić ją o prawdziwe szyszki, ręcznie wykonane ozdoby, np. bombki i łańcuchy (najlepiej z naturalnych materiałów) oraz oszronione gałązki. Sztuczny śnieg w sprayu do ozdabiania dekoracji świątecznych kupicie za kilkanaście złotych. Warto od razu kupić drzewko w zestawie z szyszkami i gałązkami fabrycznie pokrytymi na końcach masą perłową.

Sprawcie, by sztuczna choinka pachniała lasem

Wielu zwolenników żywych choinek zarzuci sztucznym drzewkom, że… nie pachną. Charakterystyczny zapach lasu i żywicy jest możliwy do uzyskania także w przypadku syntetycznych choinek. Wystarczy zastosować aromat żywej choinki w formie sprayu czy olejku albo zapalić kadzidełko. Oczywiście dla każdego nieco inny zapach może najsilniej kojarzyć się z lasem i świętami, dlatego warto osobiście udać się do sklepu, powąchać i dokonać wyboru.