Patio Portu Łódź to przestrzeń 7 tysięcy m kw., z fontanną, sceną oraz strefą zabaw dla najmłodszych. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Mali miłośnicy morskich przygód będą zafascynowani dużym drewnianym statkiem, w którym znajdują się lunety oraz kapitański ster. Dodatkową atrakcją są tu zamontowane do zabawy drabinki, a także ślizgawka. Jak wiadomo – na prawdziwym statku nie może zabraknąć punktu obserwacyjnego w postaci bocianiego gniazda i towarzyszącej kapitanowi kolorowej papugi. Na patio Portu Łódź znalazły się zatem oba te elementy, jednak w nieco innej funkcji. Ku uciesze najmłodszych są to dwie niezwykłe w swojej formie huśtawki! Bocianie gniazdo czy ogromna papuga? To będzie trudny wybór, na czym rozpocząć zabawę! Niedaleko statku znajduje się także specjalna konstrukcja złożona z trzech dużych brył, na które maluchy mogą się wspinać za pomocą umieszczonych tu elementów typu skałki.

W ciepłe dni na patio centrum otwierany jest zewnętrzny taras połączony ze strefą restauracyjną. Zatem jest to świetna alternatywa, by zjeść posiłek na powietrzu, co bardzo lubią zarówno mali, jak i dorośli goście Portu Łódź.

W okresie letnim na patio często odbywają się atrakcje dla całych rodzin oraz koncerty. Organizowana jest także strefa relaksu z leżakami, hamakami i miękkimi pufami. Ponadto w trakcie wakacji miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą korzystać na patio również z bezpłatnej wrotkarni.