Odwiedziliśmy Studio Treningu personalnego metodą EMS w Pabianicach i sprawdziliśmy, na czym to polega, ponieważ wszystkie opisy treningu elektrostymulacji mięśni brzmiały zbyt pięknie, aby mogły być prawdziwe.

Sesja treningu EMS wygląda trochę jak przygotowania do lotu w kosmos. Od instruktora dostaje się przylegający do ciała, wygodny strój (kombinezon), na który nakładana jest kamizelka podłączona kilkunastoma kabelkami do specjalnego urządzenia. Następnie na biodra, ramiona i uda zakłada się opaski. Zarówno w kamizelkę, jak i w opaski, wbudowane są elektrody, które przekazują impulsy elektryczne w wybrane partie ciała.

EMS to elektrostymulacja mięśni, którą stosuje się w sporcie wyczynowym i fizjoterapii. Z tego treningu korzystają znani sportowcy jak, Usain Bolt czy bracia Klitschko.

Cały trening trwa niespełna 30 minut. Trener dobiera moc impulsu i rodzaj ćwiczeń do naszej kondycji, dlatego nie ma obawy, że nie damy rady, nawet gdy nie mamy nic wspólnego ze sportem.

Po pierwszym treningu wprowadzającym wiele osób przez dwa - trzy dni odczuwa ból mięśni. To dowód na to, że ten trening to nie żadna magia. Naprawdę działa.

Podczas każdego treningu EMS stymulowanych jest aż osiem grup mięśni głębokich. Trening zaczyna się od intensywnej rozgrzewki. Nawet zwykłe przysiady czy pajacyki mogą okazać się niezwykle trudne do wykonania w sytuacji, gdy przez cały czas, za pomocą elektrod, do mięśni przewodzone są impulsy prądu. Dla każdej z grup mięśni można ustawić indywidualne nasilenie impulsów. Wszystko odbywa się podczas ścisłej współpracy z ćwiczącym, który na bieżąco informuje o swoich odczuciach i ewentualnym dyskomforcie.

 

Zalety treningu EMS:

- 27 minut zastępuje 3 godziny siłowni,

- redukuje tkankę tłuszczową,

- buduje masę mięśniową,

- likwiduje cellulit,

- zwalcza bóle kręgosłupa,

- poprawia kondycję i samopoczucie.

Trening dostosowany jest do oczekiwań klienta: od spalania tłuszczu po budowanie masy mięśniowej.

Podczas treningu nie obciążamy stawów. EMS pomaga w powrocie do pełnej sprawności po kontuzjach.

Na stronie www.studio27minut.pl znajdziemy więcej informacji o zaletach treningu EMS.

- EMS pobudza mięśnie położone w głębszych warstwach ciała, dlatego jest skuteczniejszy - tłumaczy Bartosz Surowy, trener personalny i właściciel Studio 27 minut Miha Bodytec przy ul. Warszawskiej 55. - Mięśnie głębokie odpowiadają również za odpowiednią postawę i pomagają utrzymać kręgosłup w zdrowiu.

Jak często ćwiczyć?

Przez pierwszy miesiąc, nie częściej niż raz w tygodniu. Później można zwiększyć liczbę treningów do 2 w tygodniu. Po 4-6 treningach już widać efekty. 

Za pierwsze dwa treningi wprowadzające zapłacimy 99 zl.