W tym artykule odkryjesz, jak skutecznie planować wyjazdy, gdzie szukać niestandardowych rozwiązań, jak oszczędzać na jedzeniu i jak korzystać z darmowych atrakcji. Zapraszamy do lektury!

Planowanie to podstawa

Z punktu widzenia taniego podróżowania istotne znaczenie ma sam termin podróży – poza sezonem turystycznym, ceny noclegów, a często także transportu są zdecydowanie niższe niż np. w wakacje. Planując podróż po Polsce, możesz skorzystać z ofert tanich przewoźników autobusowych lub kolejowych, a loty po Europie odbywać tanimi liniami lotniczymi Wizzair i Ryanair, które kursują zarówno z łódzkiego, jak i obu (pod)warszawskich lotnisk. Niezwykle ważne jest takie zaplanowanie podróży, aby maksymalnie wykorzystać czas. Dlatego warto korzystać z aplikacji, które pomagają w wyznaczaniu trasy, szukaniu noclegów i restauracji.

Szukaj alternatyw – niebanalne formy podróżowania

Tanie podróżowanie polega na poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań, które pomogą Ci zaoszczędzić na kosztach. Przykład? Zamiast drogich hoteli poszukaj tanich hosteli, prywatnych kwater czy też skorzystaj z couchsurfingu, który pozwala na nocleg u lokalnych mieszkańców za darmo.

Podróżując po Polsce, warto skorzystać z sieci schronisk PTTK, które oferują tanie noclegi w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Jeśli chodzi o transport, alternatywą dla drogich wyjazdów samochodowych w pojedynkę czy w parze mogą być wspólne przejazdy, tzw. carpooling. W naszym kraju, a także zagranicą popularnością cieszy się także BlaBlaCar, który łączy osoby podróżujące w tym samym kierunku.

Jedz jak miejscowy

Wyżywienie należy do głównych wydatków podczas bliższych i dalszych wyjazdów. Aby podróżować tanio, staraj się unikać drogich restauracji i ekskluzywnych kawiarni. Odkrywaj natomiast lokalne targi i bazary, gdzie kupisz świeże produkty w niskich cenach. W wielu miastach dostępne są również tzw. „obiad za grosze”, czyli miejsca, gdzie za niewielką opłatą można zjeść smaczny i sycący posiłek. W Polsce ich odpowiednikami są bary mleczne oferujące domowe jedzenie w przystępnych cenach.

Darmowe atrakcje – zwiedzaj bez wydawania fortuny

Niezależnie od tego, czy podróżuje po Polsce czy po Europie, zawsze znajdziesz wiele darmowych atrakcji, które zwiedzisz bez wydawania pieniędzy – nawet w Pabianicach, Łodzi i okolicach. Wiele muzeów proponuje darmowe dni lub godziny, w trakcie których można zwiedzać ekspozycje bezpłatnie. W setkach miast w całej Europie organizowane są zaś darmowe spacery z przewodnikiem.

W Polsce liczne zamki i twierdze da się zwiedzać za darmo, szczególnie w okresie poza sezonem. Z kolei w Europie – szczególnie w dużych miastach, takich jak Londyn czy Paryż – wiele atrakcji turystycznych jest dostępnych za darmo cały czas, na przykład ogrody, parki, niektóre muzea czy zabytki.

Podróżowanie na każdą kieszeń

Choć pozornie podróżowanie może wydawać się kosztowne, przemyślane planowanie, szukanie alternatywnych rozwiązań oraz korzystanie z darmowych atrakcji pozwala na odkrywanie nowych miejsc bez narażania budżetu. Wyjazdy nie muszą oznaczać wydawania dużych kwot ani tym bardziej zaciągania pożyczek czy kredytów, nawet najlepszych dostępnych na stronie http://kredytnakazdycel.pl/. Na szczęście coraz więcej mieszkańców Pabianic ma tego świadomość i zaczyna korzystać z możliwości, jakie daje współczesny świat.