TeamViewer - co to jest?

TeamViewer to bardzo popularny program, który służy do bezprzewodowego kontrolowania systemów operacyjnych, takich jak Windows. Aby program działał, potrzebny jest jednak internet. TeamViewer cieszy się świetnymi opiniami, gdyż jest bardzo prosty w obsłudze i niezwykle funkcjonalny. Pozwala on na dostęp do dwóch komputerów jednocześnie. Umożliwia także połączenie komputera ze smartfonem.

TeamViewer - jak działa i w jaki sposób z niego korzystać?

Wiele osób zastanawia się, jak działa TeamViewer oraz jak z niego korzystać. Otóż, aby zacząć go używać, należy najpierw go zainstalować lub uruchomić. Jeśli masz zamiar korzystać z niego regularnie, pobierz go na swój komputer. Jeśli jednak chcesz użyć go jednorazowo, wystarczy go uruchomić. W kolejnym kroku należy utworzyć hasło oraz nazwę użytkownika. Następnie można rozpocząć kontrolowanie innego urządzenia. Jak to zrobić Trzeba wpisać ID sprzętu, do którego chcesz mieć dostęp i wybrać opcję “połącz”. Ostatni krok to wpisanie hasła. W tym momencie urządzenie jest gotowe i można je kontrolować.

Funkcje TeamViewer - jak używać ich?

Gdy już wiesz, co to jest TeamViewer, jak korzystać z niego oraz w jaki sposób działa, zapewne chciałbyś dowiedzieć się, jakie ma funkcje. Otóż ten program komputerowy pozwala na zdalne kontrolowanie urządzenia w dowolnym miejscu przy pomocy internetu. Ponadto dostarcza dostęp do głównych aplikacji przy użyciu skrótów. Zaletą TeamViewera jest fakt, iż gwarantuje w pełni bezpieczny dostęp do komputerów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń wyposażonych w Windows 10, iOS oraz Android. Na co jeszcze pozwala ten program komputerowy? Otóż umożliwia on drukowanie wszelkich dokumentów, które zostały zapisane na kontrolowanym sprzęcie. Pozwala także na udostępnianie plików w różnych rozmiarach. TeamViewer wyróżnia się również tym, że umożliwia nie tylko dostęp do komputerów stacjonarnych, ale także do urządzeń mobilnych.

TeamViewer - jak wyłączyć autostart?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez użytkowników TeamViewera brzmi, jak wyłączyć autostart tego programu. Jest to proste i nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności. Wystarczy uruchomić TeamViewera i w sekcji “nienadzorowany dostęp” odznaczyć opcję “uruchamiaj TeamViewer z Windows”.

TeamViewer - jak ustawić stałe hasło?

TeamViewer to oprogramowanie wyróżniające się wyjątkowym bezpieczeństwem. Z tego względu hasło do sprzętu jest generowane zawsze podczas uruchomienia aplikacji. Ma to na celu ochronę przed wyciekiem hasła. Czy jednak istnieje szansa, aby ustawić stałe hasło? Oczywiście, że tak. Wystarczy włączyć TeamViewer i otworzyć “opcje”. Następnie należy przejść do zakładki “zaawansowane”, odnaleźć sekcję “osobiste hasła” i wprowadzić wybrane hasło. Należy pamiętać, że musi być ono wystarczająco silne! Jeśli będzie słabe, program go nie zaakceptuje.

TeamViewer - opinie użytkowników

Choć istnieją różne programy, przy pomocy których można bezprzewodowo kontrolować urządzenia mobilne, to jednak TeamViewer cieszy się chyba największą popularnością. Jest on bardzo pozytywnie oceniany i wybierany zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Zastanawiasz się, co go wyróżnia i w czym jest lepszy od konkurencji? Otóż TeamViewer jest obsługiwany na bardzo wielu urządzeniach. Jest on kompatybilny z niemal 127 różnymi sprzętami przenośnymi, urządzeniami IoT (Internet of Things) oraz systemami operacyjnymi. Inne programy tego typu obsługują zaledwie ok. 35 sprzętów. Ponadto TeamViewer ma wiele przydatnych funkcji, których nie posiada jego konkurencja. Gwarantuje on również wysoką wydajność. Podobno w ciągu sekundy jest on w stanie przesłać dwa razy większą ilość danych niż konkurencyjne programy komputerowe.