Prywatnie natomiast było bardzo kosztowne. I o ile, kiedy wyruszamy w podróż lub jesteśmy przed ważnym wydarzeniem, wydatek kilkuset złotych nie jest aż tak duży, o tyle możliwość codziennego testowania się na własną rękę byłaby właściwie niemożliwa. Na szczęście aktualnie jesteśmy już w innym miejscu i testy na COVID są łatwiej dostępne.

Testy na COVID możesz zrobić w domu

Tak jak wspominaliśmy, testy są dzisiaj znacznie łatwiej dostępne – od wizyty w punkcie do otrzymania wyników dzieli nas kilka czy kilkanaście godzin. Wielu Polaków się zaszczepiło, dostępne są trzy dawki szczepienia za darmo. Dodatkowo zniesiono znaczną większość obostrzeń, przez co możemy spotykać się z bliskimi, chodzić do pracy. Jednakże zagrożenie wciąż jest, pandemia nadal trwa, a my wciąż możemy bać się o siebie i swoich bliskich. Na szczęście dzisiaj możemy już zrobić przed spotkaniem testy na COVID samodzielnie w domu, za niewielkie pieniądze. Są one dość dokładne, mogą więc nas uspokoić lub zmotywować do kolejnych kroków. 

Tego rodzaju testy antygenowe można dostać nie tylko w niemal każdej aptece, lecz także na przykład w supermarketach czy dyskontach. Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Nie jest więc to duży wydatek i spokojnie można robić je przed na przykład każdym spotkaniem z babcią, o której zdrowie się martwimy. 

Możemy też robić je, gdy czujemy się gorzej, by sprawdzić, czy powinniśmy się izolować. Oczywiście po uzyskaniu pozytywnego wyniku, warto umówić się w tej sprawie do lekarza lub udać się na test PCR. Tego rodzaju testy często też są wykonywane przed pracą przez pracowników, dzięki czemu można uniknąć wielu zachorowań w miejscu pracy. Dlatego warto się w nie zaopatrzyć i mieć je w domowej apteczce czy w pracy. Testy antygenowe sprawdzają, czy mamy antygeny SARS-COV-2. Jeśli tak jest, test będzie pozytywny.

Wykonanie testów jest proste, można to zrobić w kilkanaście minut, w dodatku w domowych warunkach. Warto dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania i śledzić każdy krok. Wszystko jest istotne, ponieważ w przeciwnym razie testy mogą nie być miarodajne. Jest to tańsza alternatywa, ale może być bardzo skuteczna, dlatego warto w nią zainwestować. Dostępna jest w sklepach, aptekach i oczywiście w internecie.