Pierwszy tydzień sierpnia zdominują zabawy sportowe. Opanowanie prostych ćwiczeń pomoże najmłodszym w zachowaniu właściwej postawy ciała podczas siedzenia, rysowania czy podnoszenia większych zabawek. W tym tygodniu sportowy duch będzie towarzyszyć wszystkim zabawom plastycznym.

Kolejne dni w Porcie Łódź Junior (8 – 15 sierpnia) będą poświęcone przypominaniu zasad, o których należy pamiętać w trakcie pojawienia się zagrożeń dla zdrowia i życia. Utrwalanie znajomości numerów alarmowych, prawidłowe rozpoznanie sygnalizacji świetlnej czy zabawy w pożar lub powódź - to jedne z wielu aktywności, do których zostaną zaproszone wszystkie dzieci w Porcie Łódź Junior.

Dzień Przewodników i Ratowników Górskich (10 sierpnia) będzie okazją, by opowiedzieć dzieciom o pracy GOPR-owców. Co się dzieje z osobami, które w górach zachowują się nieostrożne, dlaczego psy są najlepszymi pomocnikami ratowników, pod jaki numer należy dzwonić, by wezwać pomoc w górach – oto jedne z wielu pytań, które nie pozostaną bez wyczerpujących odpowiedzi.

Olimpiada i sport drużynowy na wesoło – oto tematyka zajęć prowadzonych w Porcie Łódź Junior w dniach 16 – 22 sierpnia. Sportowa rywalizacja będzie miała okazję ujawnić się podczas zaproponowanych zabaw ruchowych: wyścigach w małpim gaju, tworzeniu kół olimpijskich, sportowych kalamburach. Dzieci opowiedzą także o swoich ulubionych gwiazdach sportu i wykonają w trakcie zabaw plastycznych potrzebne do kibicowania gadżety.

Ostatnie dni wakacji warto spędzać na świeżym powietrzu. Znajomość popularnych zabaw podwórkowych, takich jak: gra w gumę, w zbijaka czy w chowanego zabezpieczy milusińskich przed nudą i dostarczy ogromu wrażeń. Animatorzy Portu Łódź Junior przypomną dzieciom wiele powszechnie lubianych, czasami zapomnianych gier, które pozwolą najmłodszym wspólnie spędzać czas w sposób ciekawy i zachęcający do dużej aktywności ruchowej.

Port Łódź Junior czeka na dzieci codziennie w godzinach 10.00 – 20.00.