W weekend 2 i 3 sierpnia adepci Wakacyjnej Akademii Malucha wkroczą w świat sportu. Podczas zajęć plastycznych, pod czujnym okiem animatorów, znajdą sposób, dzięki któremu zużyte piłeczki do ping-ponga przemienią się w ludziki, zabawki i samochodziki. Zajęcia ruchowe będą z kolei świetną okazją do nauki prostych układów choreograficznych. Swoim talentem dzieciaki pochwalą się w konkursie „Wyginam śmiało ciało”, podczas którego zmierzą się z krokami prezentowanymi przez instruktorów tańca.

Podczas drugiego weekendu sierpnia (9-10 sierpnia) na Patio Portu Łódź nie może zabraknąć małych melomanów. Dzieciaki dowiedzą się, jak w domowych warunkach wykonać instrumenty muzyczne i wezmą udział w gimnastyce w rytm poloneza, mazurka i salsy. Maluchy, które lubią śpiewać, ucieszy możliwość udziału w konkursie wokalnym, podczas którego będą miały okazję zaprezentować się w ulubionych piosenkach.  

W dniach 16-17 sierpnia dzieci zagłębią się w świat ludzkiego organizmu. Nie zabraknie zajęć plastycznych poświęconych higienie jamy ustnej i ćwiczeń, podczas których maluchy nauczą się lokalizować położenie różnych organów. Swoją wiedzę sprawdzą podczas konkursu „Mój organizm”.

23 i 24 sierpnia przed dziećmi otworzy się magiczny świat teatru. Dzieciaki poznają różnice pomiędzy pacynkami i kukiełkami, a także będą miały okazję odkryć tajemnice rzemiosła aktorskiego. Na najmłodszych czeka przygotowanie przedstawienia, w którym główne role odegrają bohaterowie wymalowani na ich dłoniach. Dzieci wezmą też udział w kalamburach sprawdzających ich zdolności aktorskie. Podczas zajęć na Patio pojawi się także iluzjonista, który zaprezentuje magiczne sztuczki.

W ostatni weekend wakacji (30 i 31 sierpnia) Patio Portu Łódź zamieni się w rozwijającą wyobraźnię pracownię plastyczną. Dzieci będą poznawać w niej zasady tworzenia komiksu i za pomocą tej techniki wykreują rysunkowe historie swoich bohaterów.

Na zajęcia w Wakacyjnej Akademii Malucha na Patio Port Łódź zaprasza w każdy weekend sierpnia w godz. 11.00-19.00. W tych dniach na dzieci będzie czekać również Kuchnia Malucha, w której poznają zasady zdrowego odżywiania.