29 sierpnia o godz. 11.00 wielkie otwarcie nowej Pracowni Garncarskiej Hopi House przy ul. Bukowej 10 h w Pabianicach (Zatorze). Tego dnia za zajęcia nie płacimy.

- Zapraszamy dzieci z rodzicami na otwarcie. Będziemy lepić, szkliwić, dekorować, a przy sprzyjającej pogodzie zrobimy pokaz wypału raku – wylicza Ewa Lewandowska, właścicielka pracowni. - Będziemy wyjmować rozgrzane do czerwoności naczynia z pieca, wkładać do beczki z trocinami, czarować i szorować przepiękne wypały w misce z zimną wodą.

Wielkie otwarcie w sobotę 29 sierpnia. A po wakacjach zapraszają dzieci i młodzież na regularne zajęcia. Warsztaty dla dzieci odbywać się będą od 2 września w soboty od 9.00 do 14.00. Dla dorosłych w poniedziałki w godz. 17.00-20.00, a dla grup mieszanych w środy w godz. 17.00-20.00.

- Będziemy też oglądać, dotykać, podziwiać, zachwycać, podglądać. Będzie można się pobawić z kotkami: Szyszką, Kiedysiem, Szarotką, Aśką, Stefankiem i kotem Szkotem, sunią Bertą i psem Kojotem. Przewidziane: huśtanie się na huśtawce, popijanie, pojadanie ciasteczka, chowanie w krzakach, zabawa pluszakami, spacerowanie miedzy drzewami.

- I rozmawiać, rozmawiać o wakacjach, samolocie, bracie, słońcu, książkach i zabawkach. I o tym, co ulepimy. I pokażę wszystkie skarby do gliny, jakie zwiozłam ze świata. Dla Was – zachęca Lewandowska. - Więc przychodźcie z mamą tatą, kim chcecie. Zaczyna się Wielkie Glinkowanie. W tym wielkim dniu jesteście moimi gośćmi.