Na szczęście, przychodzimy z pomocą. Skorzystaj z przygotowanej przez nas listy zakupów, aby mieć wszystko, co potrzebne dla niemowlaka w pierwszych dniach i tygodniach jego życia. Wyprawka dla noworodka dostępna w sklepie Coconut.pl

Kosz na brudne ubrania

Kosz na brudne ubranka powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić tygodniową ilość ubranek dziecka. Oczywiście, możesz kupić kilka koszy i umieścić je w różnych pomieszczeniach w domu (a nawet w różnych częściach mieszkania) Jeśli jednak chcesz kupić tylko jeden kosz, upewnij się, że ma on wystarczająco dużo miejsca.

Przewijak

Dostępne są dwa podstawowe typy przewijaków: wolnostojące oraz umieszczane na komodzie. Pierwsza opcja oferuje dodatkowe szuflady na ubrania i pampersy, a druga lepiej sprawdzi się w małych pokojach, ponieważ dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca.

Śpioszki lub bawełniane piżamki z nóżkami

Przyda się przynajmniej kilka par - to w różnych rozmiarach. Noworodki szybko się brudzą i jeszcze szybciej rosną. Zadbaj więc o to, aby w szafie pociechy znalazło się kilka śpioszków i piżamek.

Wygodne pajacyki

Wygodne pajacyki to ubrania, w które najczęściej będziesz ubierała noworodka. Są wygodne zarówno dla Ciebie podczas zakładania, jak i dla niemowlaka w czasie noszenia.

Czapeczki dla dziecka

Nie chcesz przecież, aby Twoja pociecha się rozchorowała. Nie ma więc znaczenia, kiedy przypada termin porodu - czapeczka dla niemowlaka powinna znaleźć się w każdej wyprawce dla malucha.

Kocyki dla niemowląt

Przy wyborze kocyka dla dziecka należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

  • Tkanina: wybierz tkaninę, która jest wygodna, miękka i łatwa do prania.

  • Rozmiar: wybierz rozmiar, który wygodnie okryje dziecko, ale nie będzie ciążył na ziemi. Rozmiar kocyka będzie się zmieniał wraz ze wzrostem dziecka.

  • Wzory: szukaj wzorów, które są neutralne pod względem płci i dobrze pasują do każdego wystroju. Chcesz, aby kocyk pasował do aranżacji pokoju dziecka.

  • Uchwyt: Jeśli możesz kupić kocyk z możliwością łatwego przymocowania go do łóżeczka lub wózka, to wybierz go!

Chusteczki nawilżające i pampersy

Przydadzą Ci się do czyszczenia pupy niemowlęcia. Zadbaj więc o ich solidny zapas, ale wybieraj dowolnego produktu. Sprawdź, czy chusteczki, które chcesz kupić nie zawierają szkodliwych substancji, które mogłoby podrażnić delikatną skórę dziecka.

To samo dotyczy pampersów. Zwróć uwagę na ich wytrzymałość oraz dobre dopasowanie do wagi dziecka.