Podczas ośmiogodzinnej akcji medycznej każdy będzie mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie: badania EKG z opisem oraz interpretacją lekarza specjalisty, badania poziomu cholesterolu, porady dietetyka, pomiaru ciśnienia, obliczenia wskaźnika BMI oraz określenia czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego. Szczegółowy harmonogram akcji dostępny jest na stronie www.terazserce.pl   

Udział w akcji jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich.

Do badania wykorzystywany jest cyfrowy aparat EKG, umożliwiający przesyłanie badań EKG na odległość. Dzięki najnowszym osiągnięciom telemedycyny badanie EKG osoby, która znajduje się w centrum handlowym, zostaje przesłane on-line przez internet do Centrum Monitoringu Kardiologicznego. Lekarz specjalista dyżurujący w centrum niezwłocznie opisuje i interpretuje badanie, które już po chwili można wydrukować i wręczyć pacjentowi.

Ponadto dzięki firmie Amplifon będzie można skorzystać z darmowych konsultacji protetyka słuchu, z możliwością przeprowadzenia wywiadu „Moja subiektywna ocena słyszenia”. Osoba, u której wywiad będzie sugerował problemy ze słuchem, będzie mogła wykonać bezpłatne badanie słuchu bezpośrednio w gabinecie, który mieści się w CH Echo, jeszcze tego samego dnia. Osoby, które zgłoszą się do gabinetu wezmą udział w konkursie – do wygrania telefon dla niesłyszących.

Na bezpłatne badania serca i słuchu zapraszają od godz. 10.00 do 18.00 w sobotę, 17 października do CH Echo (ul. Zamkowa 31).