Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najważniejsze badanie, któremu każda kobieta powinna się regularnie poddawać.

Niektóre panie nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, które umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwalają na ich niemal 100% wyleczenie.

Mammografię można będzie wykonać w dniach 18 - 20 lutego. Mammobus będzie do dyspozycji pań przy centrum handlowym Carrefour, ul. Popławska.

Bezpłatnie mogą zbadać się panie w wieku pomiędzy 50. a 69. rokiem życia (roczniki 1945 – 1964), które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii.

Pozostałe panie mogą wykonać badanie odpłatnie, ponieważ nie jest ono refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Rejestracje pod nr. tel. 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.fado.pl.

Podczas poprzedniej akcji bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet 50 - 69 lat, wykonywanych w styczniu w Pabianicach w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, LUX MED Diagnostyka przebadało 185 pań.