Katarzyna Krawczyk – specjalista od aranżacji wnętrz, radzi:

Trzeba zacząć od farb i kolorystyki, których na rynku jest obecnie ogromny wybór. Pośród nich znajdziemy między innymi farby o powłoce lateksowej, satynowej i matowej. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać na ścianie, taką stosujemy. Lateksowa ma lekki połysk i można ją szorować. Świetnie nadaje się do: przedpokoju, kuchni, pokoju dziecięcego, pomieszczeń gospodarczych. Satyna ma lekką poświatę i ładnie odbija światło. Farba matowa zatrzymuje światło. Warto też wiedzieć, że barwy ciepłe i ciemne optycznie pomniejszają pomieszczenie, a barwy zimne i jasne – powiększają. Jeśli pokój jest widny, wszystkie kolory wydają się być jaśniejsze. W pomieszczeniach mało nasłonecznionych każdy kolor wyda się ciemniejszy, niż jest w rzeczywistości. Jeśli chcemy powiększyć optycznie mały pokój, możemy pomalować jedną ze ścian kolorem zimnym lub wykleić fototapetą z widokiem w zimnej tonacji. Najlepiej, jeśli jest to droga wiodąca po horyzont, woda łącząca się z horyzontem lub niebo. Podobny efekt da lustro.
Ścianę można wykończyć w ciekawy sposób, używając naklejek na ściany, szablonów do malowania, tekstur lub modnych werniksów.
Są to transparentne powłoki o perłowym, brokatowym bądź metalizowanym wykończeniu, w różnej kolorystyce. Można z nich tworzyć własne wariacje. Nie zmieniają zasadniczo koloru farby. Pozwalają tylko wyeksponować pomalowany werniksem element.
Jeśli zachwycimy się projektem czyjegoś domu lub mieszkania, głęboko zastanówmy się, czy pasuje on do nas, do naszego stylu życia. Bywa, że piękna czerwona lub pomarańczowa sypialnia znajomych, "przeniesiona" do naszego domu, po miesiącu zaczyna przytłaczać, męczyć i drażnić. Dlaczego? To jak reagujemy na kolory ścian zależy to od naszego charakteru i upodobań.

KOMPLEKSOWE ARANŻACJE WNĘTRZ 0 602 386 720