Zeszyty szkolne - jakie wybrać dla pierwszoklasisty, a które dla starszaka się sprawdzą? 

Wszystkie zeszyty szkolne powinny być dobrej jakości. Przede wszystkim dla dzieci w klasach 1-3 potrzebne są zeszyty w potrójną cienką kolorową linię do nauki pisania. Z kolei w klasach 4-6 przydadzą są zeszyty tematyczne. Warto zaopatrzyć się również w zeszyty z białymi kartkami, w których dziecko może prowadzić notatki. Dla najmłodszych najlepiej wybierać cienkie zeszyty w miękkiej oprawie, które są bardzo lekkie. Natomiast dla nastolatków dobrze sprawdzają się grubsze zeszyty, które posiadają twardą oprawę. Są one bardziej odporne na zagniecenia czy zniszczenia.  

Zeszyty do przedmiotów - dlaczego to dobry wybór?

Zeszyty z gładką okładką to dobry wybór dla wszystkich uczniów. Aby dziecko od razu mogło zauważyć, do jakiego przedmiotu służy zeszyt, można go podpisać. Alternatywą dla takiego rozwiązania są zeszyty tematyczne. Rodzice nie muszą martwić się, że dzieci w roztargnieniu pomylą zeszyty. Modele w kratkę wykorzystuje się do przedmiotów ścisłych. Z kolei milimetrowe mają zastosowanie do funkcji czy rysunków technicznych. Do języka polskiego czy innych przedmiotów humanistycznych należy wybrać zeszyty w linie. Takie o szerokości co 9 mm sprawdzą się dla starszych dzieci. Najczęściej zeszyty wykonywane są z papieru klasy trzeciej. Jest to 100% celuloza. Można również zdecydować się na zeszyty ekologiczne, a więc z papieru pochodzącego z recyklingu.    

Zeszyty szkolne z postaciami z bajek - dobry wybór dla najmłodszych uczniów

Jeżeli Wasze dziecko jest w wieku wczesnoszkolnym, to można dla niego wybrać zeszyty z postaciami z bajek. Takie rozwiązanie być może zachęci najmłodszych do nauki. Żywe i intensywne kolory spodobają się każdemu dziecku. Jak wiadomo, nie zawsze rodzice mają czas, by pójść do sklepu. Na szczęście można zakupić zeszyty szkolne przez Internet. To rozwiązanie jest naprawdę wygodne i pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, a jednocześnie znaleźć idealne dla swojego dziecka modele.