Organizatorzy wyborów nawołują:
„Drogie Dziewczyny i Panie - to może być każda z Was!
Międzynarodowa Akademia Mody VENA FASHION wraz z Fundacją „Spełniamy marzenia dzieci” ogłasza wielki ogólnopolski plebiscyt.
Aby zdobyć tytuł Venus – najpiękniejszej Polki wystarczy zgłosić się na casting!
Casting w Pabianicach odbędzie się 15 stycznia.
Wystarczy odrobina odwagi i szczypta śmiałości.
W konkursie może wziąć udział każda dziewczyna, kobieta bez względu na wiek, stan cywilny czy też liczbę posiadanych dzieci, wykształcenie, wykonywany zawód.
A jest o co walczyć!
Zwyciężczyni otrzyma „Diamentową statuetkę Venus”, a także wiele bardzo cennych nagród.

Wszystkie uczestniczki plebiscytu, które uzyskają największą liczbę głosów (poprzez sms-y), przystąpią do eliminacji w lipcu, min. 1 miesiąc przed planowanym finałem. Eliminacje wyłonią finalistki, które wezmą udział w finale ogólnopolskim. O zwycięstwie zdecydują oddane głosy, jury konkursowe i publiczność, przed którą zaprezentują się finalistki. W finale plebiscytu weźmie udział około 200 półfinalistek.
Harmonogram przyznawania nagród został ściśle określony w regulaminie plebiscytu. Zwyciężczyni pierwszego miejsca otrzyma Diamentową Statuetkę „VENUS” Najpiękniejszej Polki oraz nagrodę główną tegorocznego konkursu tj. samochód osobowy, wycieczkę zagraniczną i wiele innych cennych nagród. Zwyciężczyni będzie miała przed sobą szczytną misję do spełnienia. Przez roczny okres kadencji będzie zaangażowana w pracę na rzecz Fundacji „Spełniamy Marzenia Chorych Dzieci”. W dalszej kolejności uczestniczki plebiscytu będą walczyły o tytuły: Platynowej, Złotej i Kryształowej Statuetki Venus. Przewidziane są również nagrody dla biorących udział w głosowaniu.
Uroczysty finał plebiscytu odbędzie się w połowie września 2010 roku na wielkiej gali w Łodzi w hali Arena. Finał uświetni około dwudziestu znanych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, które zainaugurują otwarcie plebiscytu specjalnie skomponowanym utworem, na rzecz tego właśnie wielkiego wydarzenia. Utwór ten stanie się rozpoznawalnym i utożsamianym z plebiscytem przebojem, który będzie prezentowany w rozgłośniach radiowych i stacjach TV.
Plebiscyt jest tylko pretekstem i okazją dotarcia do jak największej ilości społeczeństwa. Część dochodów uzyskanych z plebiscytu, a w szczególności ze zbiórki na castingach w całej Polsce, Międzynarodowa Akademia Mody VENA FASHION przeznaczy na rzecz Fundacji „Spełniamy Marzenia Chorych Dzieci”.

Miejsce pabianickiego castingu nie zostało jeszcze ustalone.