Pabianiccy policjanci zatrzymali łodzianina, który ukradł volkswagena passata z parkingu przy ulicy Łaskiej w ostatnich dniach stycznia 2022 roku.

W połowie lutego funkcjonariusz z wydziału ruchu drogowego pabianickiej komendy, będąc w czasie wolnym od zajęć służbowych, zauważył na jednej z ulic w zachodniej części Pabianic auto typu laweta a na nim passata, którego wygląd odpowiadał skradzionemu kilka dni wcześniej pojazdowi. O fakcie powiadomił kolegów z wydziału kryminalnego. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Pojazd został odzyskany.

- Kryminalni dalej dokładnie analizowali zebrany materiał dowodowy – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej policji. - Szybko okazało się, że właściciel lawety nie ma związku z przestępczym procederem. 10 marca policjanci zatrzymali na terenie Łodzi 27-letniego mężczyznę, który ukradł volkswagena a wypożyczoną lawetą przewoził swój łup.

W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli środki narkotyczne o łącznej wadze blisko 60 gramów. Wstępne badanie testerem narkotykowym w kierunku marihuany oraz amfetamin dało również pozytywny wynik u 27-latka. Środki zostaną poddane dokładnym badaniom laboratoryjnym.
Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem volkswagen, a także posiadania zabronionych środków. Ponieważ kradzieży z włamaniem samochodu dopuścił się w warunkach recydywy to za popełniony czyn grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków narkotycznych kara do 2 lat więzienia. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.