26 stycznia, około południa, drogówka zatrzymała mieszkańca gm. Pabianice, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez pasy. Jakby tego było mało, wyprzedzał inny pojazd na "zebrze". Do zdarzenia doszło na ul. Kilińskiego.

Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego kierowcę dwoma mandatami – każdy na kwotę 1.500 złotych. Ale to nie koniec konsekwencji. Za oba wybryki pirat drogowy dostał po 10 punktów karnych.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe.

- Nieznajomość nowych regulacji prawnych nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy – podkreśla podkom. Ilona Sidorko, rzeczniczka pabianickiej komendy policji. - Obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście albo znajdującemu się na nim. Oznacza, że kierowca musi obserwować nie tylko samo przejście, ale także jego okolicę.

Również 26 stycznia, na ul. Partyzanckiej 68-letni kierowca skody potrącił 61-letnią pieszą. Kobieta przechodziła przez pasy. W wyniku wypadku doznała poważnych obrażeń. Więcej w artykule: Potrącenie pieszej na ul. Partyzanckiej. Poszkodowaną odrzuciło na około 10 metrów.