Trzech podejrzanych, którzy siedzą w trzech aresztach (by nie kontaktowali się), policja przywiezie na miejsce śmierci 31-letniego rowerzysty - na ulicę Nawrockiego. To tam 10 grudnia rozegrała się tragedia. Sprowadzono autobus MZK - podobny do tego, w jaki głową uderzył rowerzysta. Jest też samochód osobowy, jakim za rowerzystą jechali sprawcy tragedii. Na ul. Nawrockiego zebrał się tłum gapiów.

Przypomnijmy, Konradowi B. prokurator postawił zarzut zabójstwa, natomiast Łukaszowi G. i Kamilowi K. - usiłowanie pobicia.

O tym tragicznym zdarzeniu pisaliśmy tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/kryminalne/wepcheli-go-pod-autobus.html

Po trzech miesiącach od tragicznej śmierci Piotra K. policja, prokurator oraz podejrzani: Konrad, Łukasz i Kamil spróbują odtworzyć zdarzenia z 10 grudnia ubiegłego roku. Wizja lokalna rozpoczęła się w czwartek o 10.00.

Na czas wizji ul. Nawrockiego jest całkowicie zablokowana na odcinku między Grota-Roweckiego a Gawrońską. Autobusy linii 1, 2, 5, 7, 261, 262, 263 jadą objazdami. Utrudnienia mogą potrwać do 4 godzin.

Jak jadą autobusy?

W czasie wizji lokalnej nieczynne będą przystanki Nawrockiego/Gawrońska oraz Nawrockiego/Mokra. Linie 2, 5, 261, 262 oraz busy do Łodzi pojadą ulicami Waltera-Jankego, Nawrockiego, Gawrońską, Bugaj do Roweckiego. Analogiczna trasa objazdu obowiązuje w przeciwnym kierunku. Pojawią się dodatkowe przystanki (w kierunku centrum / Dworzec PKP): Gawrońska/Nawrockiego, Gawrońska/Bugaj, Bugaj/Roweckiego oraz (w kierunku Waltera-Jankego): Bugaj 83, Bugaj/Gawrońska, Gawrońska/Nawrockiego.

Autobusy linii 1 z Dworca PKP bez zmian dojadą do Sikorskiego, dalej pojadą ulicami: Nawrockiego, Roweckiego, Bugaj, Gawrońską do Nawrockiego i następnie stałą trasą (przystanki dodatkowe: Grota-Roweckiego/Gryzla, Bugaj 83, Bugaj/Gawrońska, Gawrońska/Nawrockiego). Autobusy linii 7 z pętli Waltera-Jankego pojadą objazdem ulicami 20 Stycznia i Roweckiego, następnie stałą trasą do Piłsudskiego (przystanki dodatkowe: 20 Stycznia/Podleśna, Grota-Roweckiego/20 Stycznia). Analogiczna trasa objazdu obowiązuje w przeciwnym kierunku (dodatkowe przystanki: Grota-Roweckiego/szkoła, 20 Stycznia/kościół Miłosierdzia Bożego). Odjazdy linii 7 z pętli Waltera-Jankego na czas objazdu będą opóźnione o 3 minuty. Zaś autobusy linii 263 pojadą z pętli Waltera-Jankego ulicami 20 Stycznia i Roweckiego do Kilińskiego (przystanki dodatkowe: Grota-Roweckiego/Gryzla, Grota-Roweckiego/Bugaj). Analogiczna trasa objazdu obowiązuje w przeciwnym kierunku (dodatkowe: Grota-Roweckiego/os. Kopernika, Grota-Roweckiego/Nawrockiego). Odjazdy linii 263 z pętli Waltera-Jankego na czas objazdu również będą opóźnione o 3 minuty.