Nowy zakład będzie produkować koncentraty barwiące dla europejskiego przemysłu tworzyw sztucznych.
 
Przedstawiciele firmy Clariant w towarzystwie zaproszonych gości otworzyli nową fabrykę w Konstantynowie Łódzkim, która będzie produkowała koncentraty barwiące na potrzeby rynku tworzyw sztucznych. Nowy zakład, zlokalizowany na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, umożliwi podwojenie produkcji. Wartość inwestycji wyniosła 38 mln zł.
 
Clariant, światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych, zbudował wielofunkcyjny obiekt, składający się z hali produkcyjnej, laboratorium, magazynu oraz zaplecza biurowego. Nowy zakład umożliwi podwojenie produkcji koncentratów barwiących (masterbaczy), które są niezbędnym składnikiem w procesie wyrobu tworzyw sztucznych. Wykorzystano w nim najnowsze technologie, charakteryzujące się wysoką niezawodnością, co czyni fabrykę w Konstantynowie Łódzkim jedną z najnowocześniejszych w Europie.
 
- Z radością ogłaszamy kolejne ważne wydarzenie w historii działalności firmy Clariant w Polsce. Masterbacze pełnią coraz większa rolę w europejskim przemyśle, choć często ich znaczenie pozostaje niedocenione. Cieszę się, że Polska staje się głównym miejscem ich produkcji  – mówi Hans Bohnen, Head of Clariant Business Unit Masterbatches.
 
Przez lata polskie spółki wykazywały się zdolnością do efektywnego wytwarzania wysokiej jakości produktów. Zostało to dostrzeżone przez centralę Clariant. W rezultacie Polska odgrywa coraz większą rolę w strategii firmy, zarówno na poziomie regionalnym jak i globalnym.
 
- Obszar Europy Środkowo-Wschodniej jest bardzo ważnym rynkiem dla firmy Clariant, a Polska będzie odgrywała kluczową rolę w rozwoju firmy w tym regionie. Nowa inwestycja pozwoli nam podwoić produkcję koncentratów barwiących i tym samym zaspokoić rosnący popyt ze strony naszych klientów  – powiedział Markus Mirglerer, Head of Region Europe BU Masterbatches.
 
Nowy obiekt w Konstantynowie Łódzkim ma łączną powierzchnię przekraczającą 6.000 m2. Na jego obszarze znajduje się hala produkcyjna, magazyn i biura firmy. Fabryka będzie produkować koncentraty barwiące i dodatki dostosowane do potrzeb klienta (masterbacze), kierowane na rynek polski i do krajów europejskich. Przy realizowaniu inwestycji zastosowano najnowocześniejsze standardy, które będą wykorzystywane także na etapie zarządzania produkcją. Zlokalizowana na terenie fabryki powierzchnia biurowa zostanie przeznaczona na siedzibę firmy Clariant, a także jako zaplecze dla części usług wspólnych przedsiębiorstwa.
 
 
Clariant jest wyspecjalizowaną firmą z sektora chemicznego z siedzibą w Muttenz k. Bazylei. Spółka działa w skali międzynarodowej. Na 31 grudnia 2013 r. zatrudniała łącznie 18.099 pracowników. W roku obrotowym 2013 Clariant odnotował sprzedaż na poziomie 6,076 mld CHF. Firma dzieli swoją działalność na siedem obszarów biznesowych (ang. business units): Additives, Catalysis & energy, Functional Materials, Industrial & Consumer Specialties, Masterbatches, Oil & Mining Services, Pigments