List do redakcji
 
Słyszałam, że przychodnia przy ul. Wileńskiej ma zostać przeniesiona do szpitala, a w jej miejscu ma powstać przedszkole. Zarówno pacjenci, jak i pracownicy przychodni nie zgadzają się na przenosiny i od kilku tygodni zbierają podpisy za pozostawieniem jej w starym miejscu. Tych podpisów jest już kilkaset.
Czy to prawda, że przychodnia ma zostać przeniesiona? Jeśli tak się stanie, 8.000 pacjentów – dzieci i dorosłych trafi do nowopowstałej przychodni w szpitalu. Lekarze, którzy widzieli jej plany, twierdzą, że będzie się mieścić na parterze szpitala i będzie do niej jedno wejście – zarówno dla dzieci zdrowych, jak i chorych. Poza tym, dla nowych pacjentów z Wileńskiej nie zostanie stworzona nowa rejestracja i całe 8.000 tysięcy osób będzie się musiało rejestrować w szpitalu na dole, gdzie już teraz są gigantyczne kolejki.
A zupełnie inną sprawą jest tworzenie przedszkola w miejscu starej przychodni, gdzie nie ma na to warunków… 
 
Anna Z. (dane do wiadomości redakcji) 
 
Odpowiada Agnieszka Owczarek, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego: 
- Na tym etapie zupełnie nie mamy o czym rozmawiać. Być może, że w ogóle nie będzie tej sprawy, która została teraz niepotrzebnie rozdmuchana. Więcej informacji będę mogła podać pod koniec wakacji.