Wolontariusze Szlachetnej Paczki od kilku tygodni szukali rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wybrali około trzydziestu.

- Kilka rodzin powtarza się z ubiegłego roku, ale staraliśmy się znaleźć nowe rodziny z dziećmi i osoby samotne, które potrzebują pomocy, a do tej pory nie korzystały na przykład z opieki społecznej – mówi Dominika Czekan, lider rejonu pabianickiego Szlachetnej Paczki.

Od soboty można się rejestrować na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl. Tam należy wejść w województwo łódzkie, a dalej w rejon pabianicki. Wtedy wystarczy już tylko znaleźć rodzinę z Pabianic.

- Rodziny na bieżąco będą uzupełniane – dodaje Dominika Czekan.

Przy każdej rodzinie znajdziemy wykaz konkretnych rzeczy, jakich potrzebuje. W ubiegłym roku wiele rodzin prosiło o węgiel, żywność, artykuły chemiczne. Często pojawia się prośba o zimowe ubrania dla dzieci.

- Otwórzmy serca i dołączmy do Szlachetnej Paczki – apelują wolontariusze.

W tej edycji Szlachetnej Paczki bierze udział 22 wolontariuszy.

W ubiegłym roku darczyńcami było wiele osób prywatnych i firm z terenu powiatu pabianickiego. Do akcji włączyli się również: I Liceum Ogólnokształcące, przedszkola i harcerze. Paczkę ufundowało także Starostwo Powiatowe w Pabianicach. W tym roku Starostwo jest również współorganizatorem akcji.