„Konopnicka” po drodze zatrzyma się m.in. w Skierniewicach, Warszawie, Puławach i Nałęczowie.
Do tej pory czas przejazdu pociągiem z Pabianic do Warszawy Centralnej wahał się od 2 godzin 24 minut (pociąg „Kormoran”) do 2 godzin 36 minut („Baczyński”). Od 13 grudnia najkrótszy czas dojazdu do Warszawy Centralnej wyniesie 1 godzinę 57 minut (pociąg „Słowacki”), a najdłuższy - 2 godziny 19 minut („Orzeszkowa”). 

Krótsze czasy przejazdów to nie jedyne nowości na trasie do Warszawy. Pociągi będą dodatkowo zatrzymywały się na stacjach Łódź Pabianicka i Łódź Dąbrowa. W dzień roboczy ze stacji przy ul. Pabianickiej będzie odjeżdżać 10 pociągów do stolicy. Ze stacji Łódź Pabianicka można się przesiąść w tramwaje linii "41", jadące do Pabianic. 

4 godziny 24 minuty – tyle wyniesie czas przejazdu pociągu „Konopnicka” z Pabianic do Lublina. W 4 godziny 29 minut dojedziemy natomiast z Pabianic do Białegostoku pociągiem „Słowacki”. 

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 12 marca 2016. Więcej na stronie internetowej: http://komunikacjapabianice.pl/index.php?subaction=showfull&id=1449477590&archive=&start_from=&ucat=117&