Wniosek o wydanie Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych złożyli m.in: Danuta i Tomasz Brykowscy, Julita i Jerzy Kaczmarek, Donata i Piotr Wąsik, Paweł i Dorota Piech oraz Katarzyna i Piotr Gonderka. Do rąk własnych wręczył im je Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego i Zbigniew Dychto, prezydent Pabianic. Okazją było podpisanie porozumienia między miastem Pabianice a samorządem o współrealizacji programu „Wojewódzkiej Karty Rodzin Wielodzietnych”. W ten sposób w Pabianicach będzie jedna karta, dzięki której mieszkańcy będą mogli korzystać ze zniżek oferowanych na terenie całego województwa. Wszystkie pabianickie rodziny, które postarały się o kartę, mają trójkę dzieci. W województwie wydano ich już 1.641 kart.

- Otrzymanie karty było bardzo proste. Napisałam e-mail do odpowiedniej osoby w Urzędzie Marszałkowskim. Odpowiedź była natychmiastowa, a kartę dostałam w ciągu tygodnia – twierdzi Danuta Brykowska.

Rodziny mają 50 proc. zniżki w instytucjach takich jak: Teatr Wielki, Teatr im. Stefana Jaracza, Muzeum Sztuki i jego oddziały, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Łódzki Dom Kultury. Będą też zniżki m.in. w Wiosce Indiańskiej „Tatanka” w Uniejowie, w Parku Edukacyjno-Rozrywkowym w Parzęczewie, w „SE-MA-FOR”.

O Kartę Rodzin Wielodzietnych mogą się starać osoby, które mają trójkę lub więcej dzieci.

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym wydaniu Życia Pabianic, które ukaże się 17 czerwca.