Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zlikwidowali nielegalny magazyn z tytoniem. Zatrzymano czterech mężczyzn, mających związek z tym nielegalnym procederem. Zabezpieczono ponad tonę liści tytoniu, blisko 200 kg pociętego produktu oraz urządzenia służące do prowadzenia  interesu.
Magazyn odkryto w budynkach pofabrycznych przy ul. Kopernika.
23 lutego w godzinach wieczornych stróże prawa wkroczyli do pomieszczeń magazynowych. Było tam pełno kartonowych pudeł i sterta przygotowanych do dalszej obróbki liści tytoniowych.
Przy robocie przyłapano dwóch mężczyzn. Specjalistyczną maszyną, zamontowaną w dostawczym fordzie, szatkowali liście na tytoń papierosowy i pakowali do worków foliowych.
Tak przygotowany produkt miał trafić do potencjalnych nabywców. W tym czasie na nocną zmianę przyjechał kolejny pracownik. Wpadł prosto w ręce policjantów.
Trzej mężczyźni w wieku od 24 do 52 lat zostali zatrzymani i przesłuchani. Szybko ustalono personalia organizatora nielegalnego interesu. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego-wschodniego. Usłyszał już zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Jak szacuje policja, uszczuplił wpływy do Skarbu Państwa na ponad 800 tysięcy złotych.
Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.