Na ul. Kopernika zaczyna się właśnie budowa drogi rowerowej – od skrzyżowania z ul. Piotra Skargi do Brackiej. To na razie 450-metrowy fragment odcinka, który docelowo połączony będzie do „Grota” Roweckiego. Omawiana droga rowerowa, podobnie jak kolejne planowane przez miasto, będzie miała nawierzchnię asfaltową.

- Postępują przygotowania do kolejnych etapów budowy – zapowiada Aneta Klimek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego. - Całe przedsięwzięcie obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie 13 km dróg rowerowych w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej”, współfinansowanego ze środków unijnych i budżetu państwa.

Wykonawcą jest Zakład Remontowo-Drogowy Sp. z o.o. Sp.k z Łodzi.

Kolejne etapu budowy ścieżek dotyczą ulic: Łaska, Wiejska na odcinku od Miodowej do Skrajnej, ul. Skośna oraz wzdłuż projektowanej ul. Popiełuszki (przedłużenie ulicy Świetlickiego) – od Wiejskiej do Jutrzkowickiej wraz z odgałęzieniem w Targową, ul. Partyzancka na odcinku od Sikorskiego do Widzewskiej, ul. Bugaj i Kopernika na odcinku od „Grota” Roweckiego do Skargi oraz ul. 20 Stycznia na odcinku od „Grota” Roweckiego do Rydzyńskiej, ul. Wiejska na odcinku od Jana Pawła II do Łaskiej, ul. Jana Pawła II na odcinku od Wiejskiej do Świętokrzyskiej, ul. Targowa na odcinku od Jana Pawła II do Orlej, ul. Śniadeckiego, ul. Szarych Szeregów, ul. Moniuszki na odcinku od Wiejskiej do Śniadeckiego.

- Ponadto inwestycja obejmuje ustawienie infrastruktury rowerowej, doświetlenie 29 przejść dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi, a także budowę oświetlenia drogi dla rowerów wzdłuż ul. Wiejskiej na odcinku od Miodowej do Skrajnej i na ul. Skośnej – dodaje rzeczniczka.