List do redakcji

Na ulicy Partyzanckiej, jadąc w stronę Łodzi, stoi znak informujący o końcu miasta Pabianice. A gdzie jest znak informujący o końcu obszaru zabudowanego? Zwłaszcza, że za parędziesiąt metrów stoi znak informujący o początku obszaru w Ksawerowie.

Dla Straży Miejskiej godna zainteresowania jest ulica Dąbrowskiego przy hospicjum. Od bardzo długiego czasu stoi tam ciemnoszary samochód z rejestracją EL.... Jest bardzo charakterystyczny: brudny, stoi inaczej niż większość pozostałych samochódów, koła zarosły trawą, ktoś chciał ukraść benzynę. Blokuje on wolne miejsce, tak potrzebne.

Na rogu Dąbrowskiego i Toruńskiej stoi czerwony samochód reklamujący usługi budowlane w języku niemieckim. I bardzo ogranicza widoczność. Nawet skręcając w prawo, nic nie widać. Chyba istnieje przepis mówiący o tym, iż nie wolno parkować ileś metrów od skrzyżowania?

A dla spółdzielni polecam wywóz śmieci na Piaskach. Latem śmieciarka potrafi przyjechać o 4:30 robiąc wielki hałas. A gdzie zachowanie ciszy nocnej? Mieszkańcy muszą jej przestrzegać, a służby już nie? Co prawda w okresie zimowym przyjeżdżają później, ale obawiam się, że latem to powróci. A wyspanie się w takim hałasie przy otwartym oknie jest niemożliwe.
 

 

A