Do 30 kwietnia trwało głosowanie w I etapie konkursu Podwórko Nivea. W południe na stronie internetowej pojawiły się oficjalne wyniki. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Pabianice uzyskały 70.629 głosów i tym samym okazały się bezkonkurencyjne.

Plac zabaw Nivea wybuduje przy Szkole Podstawowej nr 3. Będzie on dostępny nie tylko dla uczniów, bo korzystać z niego będą mogły również dzieci z całego miasta. Według planu podwórko zostanie wybudowane w lipcu br.

- Będziemy mieli na Bugaju nowoczesny plac zabaw, ale najważniejsze, że ten temat zintegrował mieszkańców z miastem. Wszystkim, którzy podjęli działania i się zmobilizowali, serdecznie dziękuję, że pomogli zrealizować pomysł – podziękował pabianiczanom prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Oprócz Pabianic podwórko wygrały takie miejscowości, jak: Sochaczew, Prabuty, Międzybórz, Łąkta Górna, Brzeziny, Osiniec, Radzymin, Marki, Ochojno, Stare Siołkowice, Leszno, Ostrowiec Świętokrzyski, Stobno Siódme, Lipin, Kłodawa, Firlej, Starachowice, Plewiska i Piekary Śląskie.

Druga lokalizacja w powiecie, Markówka też walczy w konkursie Nivea. Czy pabianiczanie połączą siły i pomogą teraz tej miejscowości wygrać? http://http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/markowka-tez-chce-plac-zabaw.html