Pabianiccy policjanci zatrzymali 50-latka, który dokonał rozboju na dwóch kobietach.
 
- Sprawca obezwładnił kobiety i okradł je. Wobec podejrzanego sąd zastosował areszt tymczasowy - informuje kom. Joanna Szczęsna.
 
Do zdarzenia doszło 8 lipca około godziny 23.00 w jednej z kamienic przy ul. Zamkowej. Do mieszkania 50-latki zawitała z wizytą jej znajoma. Po pewnym czasie do kobiet dołączył mieszkający w tej samej kamienicy mężczyzna. Podczas wizyty zakrapianej alkoholem 50-latek zaczął kopać i dusić właścicielkę mieszkania. W czasie szarpaniny zerwał jej z ucha złotą biżuterię. Ofiarą agresywnego sąsiada padła także jej znajoma.
 
- Napastnik ukradł jej telefon komórkowy - informuje komisarz. - Policjanci od momentu otrzymania informacji o rozboju poszukiwali ukrywającego się 50-latka.
 
Jego rysopisem dysponowały wszystkie patrole pełniące służbę na mieście. Prowadzone działania poszukiwawcze zaowocowały zatrzymaniem sprawcy. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dokonania rozboju na dwóch kobietach. Pabianicki sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie wobec 50-latka tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami aresztu śledczego.