Półmaraton 3 kwietnia, czyli w niedzielę. Będą utrudnienia w komunikacji - podaje portal komunikacjapabianice.pl/
 
O godz. 9.30 zamykają wjazd na ulicę Kilińskiego przy cmentarzu. Kierowcy nie wjadą do 15.00 na odcinek od Grota-Roweckiego do Świetlickiego. O godz. 11.20 zamykają rondo na 20 Stycznia. Ruch przywrócą o godz. 15.00. Dlaczego? Dziś w niedzielę od godz. 11.00 ulicami Pabianic i okolic przebiegną uczestnicy VI Pabianickiego Półmaratonu. Fragmenty ulic i niektóre skrzyżowania będą czasowo wyłączone z ruchu, dlatego wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Największe dotyczą linii "265", która będzie kursować zmienioną trasą. 
 
Bieg rozpocznie się o 11.00 na stadionie MOSiR. Uczestnicy pobiegną ulicami: Kilińskiego, Zamkową, Warszawską, Rzgowską, Hubala, Południową, Graniczną, 20 Stycznia, Rydzyńską, następnie przez Rydzyny, Jadwinin, Bychlew i Jutrzkowicką do mety na stadionie przy Kilińskiego. Równocześnie będzie trwał bieg na 5 km. Biegacze, którzy wybiorą krótszą trasę, odłączą się od półmaratonu na ulicy Warszawskiej – skręcą w 3 Maja, dalej pobiegną ulicami Skargi, Grobelną i Kilińskiego do mety na stadionie. 
 
Od około 11.50 do 14.00 nieprzejezdna będzie droga wojewódzka 485 od ronda w Pawlikowicach w kierunku stadionu MOSiR w Pabianicach. Odcinek ulic Kilińskiego i Jutrzkowickiej między Grota-Roweckiego a Świetlickiego będzie natomiast nieprzejezdny od 9.00 do 15.00. W czasie biegu fragmenty ulic na jego trasie i niektóre skrzyżowania będą czasowo wyłączone z ruchu. 
 
 
Zmiany na linii "265"
 
Autobus linii "265" o godz. 9.07 i 12.07 z Dworca PKP pojedzie bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej będzie się kierował objazdem ulicami: Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Bugaj, Świetlickiego do Jutrzkowickiej i dalej właściwą trasą do Pawlikowic.
Nieczynne przystanki: Kilińskiego/cmentarz, Jutrzkowicka 23.
Przystanki dodatkowe na trasie objazdu: Grota-Roweckiego/hala sportowa, Bugaj 83, Świetlickiego/stacja paliw. 
 
Kursy o godz. 9.40 i 10.35 z Pawlikowic zostaną skierowane objazdem analogiczną trasą, a więc Świetlickiego, Bugaj, Grota-Roweckiego do Kilińskiego i dalej bez zmian do Dworca PKP.
Nieczynne przystanki: Jutrzkowicka 20, Kilińskiego/stadion.
Przystanki dodatkowe: Świetlickiego/Jutrzkowicka, Bugaj/Grota-Roweckiego oraz Grota-Roweckiego/Kilińskiego. 
 
Kurs o godz. 12.30 z Pawlikowic pojedzie do Dworca PKP bez zatrzymywania się na żadnych przystankach pośrednich - objazdem przez Terenin i Hermanów, w Pabianicach ulicami: Skośną, Wiejską i Łaską. 
 
 
Utrudnienia na liniach 1, 2, 5, 6 
 
W związku z półmaratonem, autobusy linii 1, 2, 5 i 6 mogą notować kilkunastominutowe opóźnienia:
» kurs linii 1 o 11.02 z Waltera-Jankego – przewidywane opóźnienie ok. 15 minut na odcinku od przystanku Sikorskiego/Piaskowa do Dworca PKP,
» kurs linii 2 o 10.47 z Waltera-Jankego – przewidywane opóźnienie ok. 15 minut na odcinku od przystanku Grota-Roweckiego/Kilińskiego do Klimkowizny,
» kurs linii 2 o 10.48 z Klimkowizny – możliwe opóźnienie ok. 10 minut na odcinku od przystanku Kilińskiego/SDH do Waltera-Jankego,
» kurs linii 5 o 10.50 z Waltera-Jankego – możliwe opóźnienie ok. 5 minut na odcinku od przystanku Orla/Ewangelicka do Dworca PKP,
» kurs linii 5 o 10.42 z Dworca PKP – możliwe opóźnienie ok. 10 – 15 minut na odcinku od przystanku Orla/Kilińskiego do Waltera-Jankego,
» kurs linii 6 o 11.01 z Karolewa – możliwe ok. 10 minut opóźnienia na odcinku od przystanku Moniuszki/Mariańska do Waltera-Jankego. Na pozostałych liniach nie są przewidywane utrudnienia.
 
 
PKS, busy 
 
Autobusy i busy kursujące na trasie Bełchatów – Łódź (PKS Bełchatów oraz Dyliżans-Bus) dostosują rozkład jazdy do aktualnej sytuacji drogowej. Pojadą więc objazdami przez Terenin i Hermanów (w godz. 11.50 – 14.00) lub przez ulice Świetlickiego, Bugaj i Grota-Roweckiego (w godz. 9.00 – 11.50 i 14.00 – 15.00). 
 
 
 
3 kwietnia 2016 r. uczestnicy VI Pabianickiego Półmaratonu będą zwolnieni z opłat za usługi komunikacji autobusowej MZK Pabianice. Uczestnicy powinni okazać na żądanie kontroli biletów numer startowy, wydany przez organizatora.