10.000 muzyków walczyło o wejście do półfinału nowego telewizyjnego programu „Must be the music. Tylko muzyka”. W gronie 100 wybranych przez jury znalazł się 27-letni Krystian Maliszewski z Pabianic. W sobotę awansował. Teraz jest w ścisłym półfinale, czyli w grupie 32 najzdolniejszych muzycznie. 

Zmagania uzdolnionych muzycznie Polaków śledzimy od 5 tygodni w Polsacie. Ocenia ich jury: Kora Jackowska, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba, Wojek "Łozo" Łozowski (Afromental). Program prowadzą Paulina Sykut i Maciek Rock. To przed nimi śpiewał m.in. chłopak z Pabianic, który często występuje przed pabianicką publicznością.

Jury zachwyciło się utworem Elvisa Presleya w nowym brzmieniu Paula Oakenfolda „Rubberneckin”, który wykonał Krystian. Miał na to 2 minuty 30 sekund. Jury się podobało i było cztery razy TAK.

- Krystian najbardziej bał się Kory, a to ona go głośno pochwaliła – mówi Ewa Maliszewska, mama Krystiana, znana i utalentowana rzeźbiarka.

Nagrodą główną w „Must be the music. Tylko muzyka” jest 100 tysięcy złotych i możliwość występu na koncercie TOP trendy'2011 w Polsacie.

W programie walczył też nasz zespół Maszyna do Życia, ale do półfinałów nie wszedł.

Głosuj na Krystiana na Facebook'u.