„Plantator” zadbał o odpowiednie warunki dla swoich roślin. W mieszkaniu w kamienicy wygospodarował niemało miejsca. Krzaki konopi w donicach były ukryte w namiotach z pełnym zapleczem potrzebnym do ich rozwoju.

- W pomieszczeniu ustawionych było 670 donic z krzakami nielegalnych roślin w różnych fazach wzrostu – relacjonuje podkom. Ilona Sidorko, oficer prasowy KPP Pabianice.

Ku zaskoczeniu 48-latka, jego „ogródek” namierzyli policjanci wydziału kryminalnego. Złożyli mu niespodziewaną wizytę 6 września. Podczas przeszukania mieszkania w centrum miasta, znaleźli i zabezpieczyli blisko 8 kg suszu roślinnego, którego wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany. Zabrali stąd też sprzęt do uprawy.

48-letni „plantator” został zatrzymany.

Marihuana w kamienicy Życie Pabianic

- Usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających a także uprawy nielegalnych roślin. Na wniosek policjantów a także prokuratora sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym dla sprawcy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę, która może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, a za posiadanie znacznych ilości środków odurzających kara więzienia do lat 10 – dodaje policjantka.