- Nasza frekwencja jest jedną z najwyższych w województwie i w kraju – podsumował wybory w powiecie pabianickim Krzysztof Habura na piątkowej konferencji prasowej. - Wynik też jest dla nas bardzo dobry, bo wygrał Komorowski.
 
W powiecie pabianickim frekwencja wyniosła 51,46 proc. Najwyższą miała gmina Pabianice. Na drugim miejscu jest gmina Ksawerów, a na trzecim Konstantynów.
 
- W naszym województwie powiat pabianickim jest jednym z trzech, w których wygrał Komorowski – dodał.
 
Najlepszy wynik Bronisław Komorowski zrobił w Pabianicach (36,85 proc.), w Ksawerowie (36,26 proc.) i w Konstantynowie (35,78 proc.). Na Andrzeja Dudę głosowała gmina Lutomiersk, gmina Pabianice, gmina Dobroń i gmina Dłutów.
 
Platforma Obywatelska rusza kampanią Bronisława Komorowskiego. 
 
- Będziemy roznosić ulotki do mieszkań i powiesimy banery – mówił Habura.
 
- Nasza kampania ma być kulturalna, nienachalna, spokojna i wyważona – mówiła Joanna Kupś z PO. - Wręcz delikatna. Nie działamy agresywnie.
 
Krzysztof Rąkowski z PO mówił o bardzo dobrym wyniku, jaki zrobił Komorowski w naszym mieście.
 
- Na 49 obwodów, gdzie 3 są zamknięte (szpital i dwa DPS-y), Komorowski wygrał w 44 – wyliczał Rąkowski. - To świetny wynik. Dziękujemy za udział w wyborach, za poparcie dla Komorowskiego.
 
- Prosimy teraz o głosy w drugiej turze dla Komorowskiego. Jest szansa, że wyniki będą tak samo dobre, a może nawet lepsze. Dziękujemy za tak dobry wynik – dodał Habura.