- We wtorek wyszedł z domu i nie wrócił. Rodzina szukała go na własną rękę. Nie znaleźli. Dziś około południa poprosili o pomoc policję – mówi komisarz Joanna Szczęsna z komendy policji.
 
Poszukiwania rozpoczęły się w Porszewicach około godz. 13.00. Mężczyzny szukało 22 strażaków i 15 policjantów. Funkcjonariusze przeszukali 3 hektary terenów leśnych. Dwie godziny później ciało 51-latka znaleziono w lesie niedaleko miejsca zamieszkania.
 
- Ciało zostało zabezpieczone do dyspozycji prokuratora. To on zdecyduje o ewentualnej sekcji lub od niej odstąpi – wyjaśnia policjantka.
 
To drugie już poszukiwania w tym tygodniu. W poniedziałek policjanci od rana szukali mężczyzny, który groził żonie, wychodząc z mieszkania w okolicach parku Wolności, że popełni samobójstwo. Kobieta powiadomiła policję, bo mężczyzna zabrał linkę. Strażacy z OSP przez trzy godziny przeczesywali lasy i łąki w Chechle I. Kilka godzin później mężczyzna sam zgłosił się na policję. Akcja poszukiwawcza została przerwana.
 
Przed nami pełnia księżyca. Będzie 22 kwietnia w piątek. To czas, gdy ludzie źle się czują.
 
Andrzej Klimek pisze na www.sprawynauki.edu.pl: "podczas pełni i nowiu Księżyca wzrasta gwałtownie liczba przestępstw kryminalnych. Spokojni na ogół ludzie zmieniają się naraz w podpalaczy lub odczuwają nieodpartą potrzebę ukradzenia czegoś; rozważni kierowcy tracą zdolność samokontroli i stają się piratami drogowymi. Kartoteki kryminalne wielu krajów nie pozostawiają cienia wątpliwości - podczas nocy przy pełni księżyca mnożą się przestępstwa, popełniane szczególnie przez ludzi niezupełnie zrównoważonych psychicznie lub agresywnych: piromanów, kleptomanów, amatorów zbyt szybkiej jazdy, złoczyńców - alkoholików. W Londynie i niektórych miastach USA ponad połowa wszystkich zabójstw dokonana została w księżycowe noce podczas pełni, zaś przeszło jedna trzecia - podczas nowiu księżyca. Również ponad połowa wszystkich zarejestrowanych przypadków samobójstw zdarza się w okresie pełni księżyca. Potwierdzają to statystyki w USA, Kanadzie i Australii".