W akcji gaśniczej brali udział strażacy z OSP Konstantynów. Do pożaru wyjechali w sobotę przed 18.22. Paliło się mieszkanie na ulicy 1 Maja w Konstantynowie Łódzkim.

- Na miejscu zdarzenia zastaliśmy rozwinięty pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym. Ogień widoczny był z ulicy. Od świadków zdarzenia dostaliśmy informację, że w środku mogą znajdować się dwie osoby i zwierzęta - opisują druhowie z konstantynowskiego OSP.

Nie było łatwo. Działania trwały ponad trzy godziny. Druhowie OSP Konstantynów - ubrani w aparaty powietrzne, wyposażeni w kamerę termowizyjną, latarki i linię gaśniczą - weszli do środka. Z mieszkania wyprowadzili kobietę, której najpierw udzielili pierwszej pomocy, a następnie przekazali wezwanym ratownikom medycznym. Potem strażacy wrócili do środka i przeszukali pozostałą, palącą się część mieszkania. Ogień został ugaszony. W środku nikogo więcej nie znaleziono.

Wiadomo, co było przyczyną pożaru - piec typu "grzybek" znajdujący się w środku.

Strażacy z PSP w Pabianicach i druhowie ochotnicy z całego regionu cały czas apelują o rozważne ogrzewanie mieszkania. Zaczyna się sezon zimowy, więc będziemy grzać coraz mocniej. Odradzają używania starych urządzeń elektrycznych, które mogą powodować niebezpieczne sytuacje. Uczulają również na czad i zachęcają do tego, aby w każdym domu, w którym pali się w piecu, był czujnik dymu.