- W imieniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej informuję, że kandydatką w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w okręgu nr 10 z KWW Pabianicka Lewica będzie Halina Rokuszewska, która uzyskała 100% rekomendację partii - informuje Aleksandra Stasiak z SLD.
Rokuszewską pracuje w ZGM, a dokładnie w Rejonie Obsługi Mieszkańców. Ma 53 lata. Startowała w listopadowych wyborach samorządowych i zdobyła 150 głosów. Radną miejską wtedy nie została. 
 
Zarejestrowany jest też KWW Mariana Koczura.
- Nie wykluczam tego, że wystartuję na radnego w tych wyborach uzupełniających - mówi architekt Koczur, który był radnym minionej kadencji.  Chciał być też prezydentem Pabianic. Nie został. Zdobył 434 głosy.
 
KWW Tomasza Stusio będzie walczył o głosy. Stusio próbuje w tych wyborach samorządowych po raz trzeci zostać radnym. Ma 37 lat. Wcześniej kandydował z ugrupowania Nowa Prawica Pabianice. Dostał 137 głosów. Pracuje jako handlowiec w markecie Jysk.
 
 
Nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Wójtowicz to kandydat PiS na radnego miejskiego. Uczy w Gimnazjum nr 2. W 2006 roku też chciał być radnym z PiS. Dostał wtedy 52 głosy. Ma 48 lat.
 
Nie znamy jeszcze nazwiska piątego kandydata. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to kobieta.
 
Radny otrzyma 1.100 zł miesięcznie (bez podatku).
 
To wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Kandydaci biją się o mandat po Piotrze Roszaku, który z powodu problemów z policją zrezygnował z mandatu radnego. Pisaliśmy o tym tutaj: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/radny-jest-przesluchiwany.html
 
Wybory zostaną przeprowadzone w niedzielę, 14 czerwca.
 
Wezmą w nich udział pabianiczanie z okręgu wyborczego nr 10 – około 2.400 osób. Okręg nr 10 obejmuje ulice: Bohaterów, Kolbego, Kościuszki, Łąkową od nr 1 do 18, Mariańską, Moniuszki od nr 1 do 24, Narutowicza, Skłodowskiej nr 1 i nr 2, Zamkową od nr 16 do nr 18.
A także ulice: Bracką nr 1 i nr 2, Bugaj od nr 1 do nr 67 - strona nieparzysta i od nr 2 do nr 50 - strona parzysta, Ewangelicką, Grobelną, Jana III Sobieskiego, Kazimierza, Kilińskiego, Kopernika - strona nieparzysta, Kościelną od nr 1 do nr 13 - strona nieparzysta i od nr 2 do nr 16 - strona parzysta, Lipową, Piotra Skargi od nr 1 do nr 37 - strona nieparzysta i od nr 2 do nr 30 - strona parzysta, Poprzeczną od nr 1 do nr 12 - obie strony, Stary Rynek, Stefana Grota-Roweckiego od nr 1 do nr 8 - obie strony, Strażacką, Warszawską od nr 1 do nr 11 - strona nieparzysta, Wąską, Zamkową od nr 2 do nr 14 - strona parzysta.