Kto jeszcze nie zdążył dostarczyć do Urzędu Skarbowego swojego zeznania podatkowego, może to jeszcze zrobić w czwartek. W tym dniu godziny pracy pabianickiej skarbówki będą wydłużone. Urząd czynny będzie od 8.00 do 18.00. Teoretycznie deklarację PIT można wysłać drogą elektroniczną tuż przed północą. E-deklaracje składamy za pośrednictwem strony internetowej: http://www.portalpodatkowy.mf.gov.pl

- Od połowy marca tego roku Ministerstwo Finansów udostępniło podatnikom nową usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PIT-37- informuje Krzysztof Jasiak, naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach. - To dodatkowa pomoc, mająca sprawić, by składanie zeznania było prostsze, gdyż podatnik nie będzie musiał wypełniać zeznania sam, bo zrobi to za niego administracja podatkowa.

Wysyłka zeznania podatkowego za pośrednictwem poczty polskiej powinna odbywać się listem poleconym. Data wpisana na potwierdzeniu nadania jest dowodem złożenia deklaracji właśnie w tym dniu. W przypadku wysyłania listu na ostatnią chwilę należy zachować potwierdzenie nadania przesyłki.

Podatnicy, którzy nie złożą deklaracji w terminie, muszą liczyć się z konsekwencjami. Osoby, które spóźnią się ze złożeniem rocznego zeznania podatkowego, mogą spodziewać się kar, których wysokość zależy od kwoty niezapłaconego podatku.