ad

Jaskra jest schorzeniem oczu, które rozwija się szybko, z reguły bezobjawowo i prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego. W Polsce jest około 700 tys. chorych, z czego mniej więcej 10 proc. wie o swojej chorobie i leczy się – reszta nieświadomie traci wzrok. Mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku 35-60 lat mogą skorzystać z darmowych badań okulistycznych prowadzonych w ramach akcji Wczesnego Wykrywania Jaskry. Finansuje je w całości samorząd województwa.

Bezpłatne badania okulistyczne prowadzone będą w marcu w „PABIAN-MED” przy ul. Kilińskiego 12, tel. (42) 212 19 30, (42) 212 19 50.

Akcja finansowana z budżetu województwa ma na celu obniżenie liczby osób tracących wzrok z powodu jaskry poprzez odpowiednio wczesne wykrycie choroby i szybkie wdrożenie specjalistycznego leczenia.

 

Aby z nich skorzystać, wystarczy telefonicznie zapisać się na wizytę w wybranej placówce. Skierowanie nie jest wymagane! Termin wizyty będzie uzależniony od kolejności zapisów. Osoby biorące udział w programie Wczesnego Wykrywania Jaskry będą miały: przeprowadzone badanie ankietowe dotyczące czynników ryzyka jaskry oraz wykonane badania - ciśnienia śródgałkowego, dna oka i pola widzenia perymetrem komputerowym. Uczestnikom akcji zostaną przekazane informacje o wynikach badań i zalecenia odnośnie dalszego postępowania. Szczegółowe informacje o akcji pod nr tel. (42) 291 98 61.