W poniedziałek od rana trwały poszukiwania mężczyzny. W akcji brała udział policja, dwóch strażników miejskich i siedem zastępów straży pożarnej. Lasek Miejski przeszukiwali między innymi druhowie z OSP Róża, OSP Rydzyny, OSP Piątkowisko i OSP Pabianice. Poszukiwania trwały 2 godziny i 40 minut. Zaginionego nie odnaleziono.
 
81-latek wyszedł z domu z psem na spacer w niedzielę, 21 maja. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania i nie skontaktował się z rodziną.
Mężczyzna ma zaniki pamięci.
 
Zaginiony to Stanisław Jankowski, s. Józefa i Marianny, ur. 28 czerwca 1936 roku, zamieszkały w Pabianicach przy ul. Bugaj.
 
Rysopis: 176 cm wzrostu, waga około 90 kg, krępej budowy ciała, włosy krótkie siwe łysiejące, oczy szare, twarz pociągła, uzębienie niepełne.
 
Ubrany był w granatowe spodnie dresowe z pojedynczymi lampasami, jasnobeżową kurtkę, czarne obuwie sportowe z białymi przylepcami na boku, szary sweter w białe i niebieskie pasy, jasnoszarą koszulę w pasy, beżową czapkę ,,pilotkę”.
 
Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 18, tel. (42) 22 53 315 lub (42) 22 53 300.