Placówki w całym mieście przygotowały dla młodzieży wakacyjne zajęcia. Akcję „Lato w mieście” organizują: Miejski Ośrodek Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, spółdzielnia mieszkaniowa, biblioteki, muzeum i MOSiR.

Oferta będzie naprawdę bogata. MOK (ul. Kościuszki 14) zaprasza na warsztaty plastyczne, gitarowe, teatralne. Instruktorzy poprowadzą też artystyczne zajęcia muzyczno-taneczne. W czasie wakacji ośrodek zorganizuje dwie wycieczki: do arboretum i do Walewic, a co tydzień uczestnicy półkolonii mogą skorzystać z wyjazdowych zajęć artystycznych. Latem dalej będą kontynuowane czwartkowe pokazy filmowe. Dodatkowo dwa razy w tygodniu maluchy będą mogły oglądać bajki.

Na zajęcia mogą się zapisywać wszystkie dzieci z naszego miasta.

- Atrakcje są darmowe, także wycieczki. Zapraszamy dzieci do spędzenia wakacji z nami. Jest pełna dowolność w wyborze zajęć. Każdy może dopasować je według upodobań – zachęca dyrektor Joanna Papuga-Rakowska,

Półkolonie już trwają. Zapisać można się telefonicznie lub osobiście w sekretariacie placówki (codziennie 8.00-18.00).

Ci, którzy chcą spędzić wakacje na aktywnym wypoczynku, mogą odwiedzić Lewityn, gdzie będą rozgrywane turnieje w siatkówkę plażową, koszykówkę i piłkę nożną. W połowie lipca czekają nas wyścigi rowerów wodnych i kajaków. Przez całe lato na Busince będą też animatorzy, którzy zorganizują gry i zabawy dla najmłodszych.

Animatorów sportu znajdziemy też w szkołach podstawowych nr 1, nr 3, nr 14 i Gim 3. Instruktorzy zorganizują tam turnieje tenisa ziemnego i stołowego, szachowe, zawody streetball'a, zajęcia lekkoatletyczne. Będzie można pograć tam w siatkówkę, piłkę plażową, czy piłkę nożną. W każdy wtorek i czwartek młodzież wraz z opiekunami odwiedzi pole golfowe, a w sierpniu będą zorganizowane wyjścia na basen.

Specjalną ofertę dla swoich członków ma też Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Dzieci w wieku 6-14 lat, które mieszkają w zasobach PSM mogą skorzystać z darmowych półkolonii. Te będą zorganizowane w Domu Kultury „Barak” przy Grota-Roweckiego, ODK-u na Łaskiej i SDK-u przy Orlej. W dwóch pierwszych placówkach zajęcia trwają od początku lipca, w SDK-u zaczną się 8 lub 10. Co czeka na uczestników kolonii?

- Będą zajęcia rekreacyjne, wyjścia do kina, rajdy piesze, wycieczki edukacyjne i krajoznawcze – wylicza Sławomir Urbańczyk z PSM.

W programie przewidziano m.in. wyjazdy do Dinoparku, ZOO i Uniejowa.

Pierwsze dni wakacji młodzież może spędzić z MDK-iem (ul. Pułaskiego 38). Do 10 lipca będą trwały warsztaty taneczne w technice house, zajęcia plastyczne i fotograficzne, warsztaty z piosenką czy warsztaty językowe. Instruktorzy poprowadzą też lekcje gry na gitarze i zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.

To jeszcze nie koniec wakacyjnych propozycji, jakie przygotowano dla młodzieży. Zajęcia z obsługi komputera i internetu, naukę języka angielskiego i warsztaty savoir-vivre ma w swojej ofercie biblioteka. Dla najmłodszych będą też spotkania z pisarzami i zajęcia z książką.

Ci, których interesuje historia i przyroda, powinni w czwartki odwiedzać muzeum. Dzieci poznają legendę o Pabiance i historię parku Słowackiego. Będą też warsztaty afrykańskiego pisma, zajęcia dotyczące afrykańskiej fantastyki oraz zagadki muzealne.