15 września w godzinach dopołudniowych na domowy numer telefonu pabianiczan zadzwonił mężczyzna podający się za ich rzekomego syna. Oszust opowiedział ,,rodzicom” historię o mającym mieć miejsce kilka minut wcześniej wypadku samochodowym, prosząc ich jednocześnie o pomoc finansową w załatwieniu sprawy bez udziału policji. Po pieniądze miał się zgłosić jego znajomy. Małżeństwo przejęte całą sytuacją zgromadziło obiecane pieniądze i pod blokiem, w którym mieszkają, przekazali je kompanowi ,,rzekomego” syna, po którym za chwilę nie było już śladu. Po transakcji matka zadzwoniła do swego syna i szybko okazało się, że cała skrupulatnie zaaranżowana historyjka z wypadkiem była tylko fikcją i posłużyła do wyłudzenia pieniędzy. Po tym zdarzeniu powstał portret pamięciowy oszusta, który od pabianiczan odebrał gotówkę.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu personaliów oszusta proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 18 lub telefonicznie pod numerami (42) 22 53 300, (42) 22 53 345 lub 997.

Apel policji:

Apelujemy do osób starszych i samotnych, aby uważali na oszustów, którzy działają tzw.„metodą na wnuczka”, a w tym przypadku ,,na syna”, aby w żadnym wypadku nie dawać wiary dzwoniącym i nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom przychodzącym do domu, ponieważ są to bardzo często oszuści żerujący na ludzkiej łatwowierności. Najlepiej nie wpuszczać obcych do domu. Jeśli są w naszej rodzinie lub sąsiedztwie osoby starsze i samotnie mieszkające, porozmawiajmy z nimi, przekażmy wiedzę na ten temat, aby nie stały się ofiarą takiego przestępstwa. Prosimy o natychmiastowe zgłoszenie takiego faktu pod numer alarmowy 997 lub 112.