Policjanci zatrzymali pierwszych ośmiu mężczyzn podejrzanych o udział w bójce pseudokibiców pod Poddębicami. Grozi im do 10 lat więzienia. Nad sprawą cały czas pracuje specjalny zespół powołany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji Łodzi. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne zatrzymania wytypowanych już osób.

8 stycznia 2011 roku po 5.00 policja została powiadomiona o bójce pod Poddębicami. Wstępne rozpoznanie wskazywało na udział w tym zdarzeniu blisko 300 agresywnych pseudokibiców zantagonizowanych klubów piłkarskich. Cała sytuacja trwała około 10 minut od momentu sygnału przekazanego policji, a kiedy na miejscu pojawiły się radiowozy, uczestnicy rozjeżdżali się już w pośpiechu. Pozostawili bez pomocy dotkliwie pobitego młodego mężczyznę. Lekarz stwierdził jego zgon. Funkcjonariusze ustalili tożsamość denata.

Okazał się nim 24-letni łodzianin-mieszkaniec dzielnicy Górna. Ostatnia doba upłynęła na szeroko zakrojonych czynnościach związanych z identyfikacją uczestników bójki oraz zabezpieczeniem śladów. W działania zaangażowani są policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej w Łodz,i a także poddębiccy funkcjonariusze. Wczoraj zatrzymano pierwszych 8 mężczyzn w wieku od 19 do 26 lat. Wszyscy są mieszkańcami Łodzi. Zostali już przesłuchani jako podejrzani o udział w bójce, w której śmierć poniósł 24-latek. O ich dalszym losie zadecyduje jutro prokurator. Do tego czasu pozostaną w policyjnym areszcie. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. kastety, ochraniacze na szczęki i ręce oraz odzież z insygniami tzw. bojówek.