1 października będą ogólnopolskie działania policyjne pod hasłem: „Prędkość”. Policjanci będą jutro częściej  kontrolować prędkości przy wykorzystaniu zarówno urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych. Akcja ma na celu nie tylko karanie kierowców, ale też uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu.

W ubiegłym roku na skutek nadmiernej prędkości na naszych drogach zginęło aż 1.438 osób!


"Podczas policyjnych działań „Prędkość” pomiary prowadzone będą „kaskadowo” z częstą zmianą punktów pomiaru, a także dynamicznie przy użyciu videorejestratorów. Przy tak nasilonych sprawdzeniach, piraci drogowi nie będą już bezkarni. Tym bardziej, że videorejestratory znajdą się zarówno w radiowozach oznakowanych, jak i nie oznakowanych, a zatem mogą być wszędzie.
Akcja ma na celu nie tylko karanie kierowców, choć mandatów nie będzie brakowało, ale też uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników" - piszą policjanci w informacji na temat akcji "Prędkość".

 

W ubiegłym roku na drogach województwa łódzkiego z powodu nadmiernej prędkości doszło do 984 wypadków, w których zginęło 87 osób, a 1.352 zostały ranne.