Już jutro w ambulansie ustawionym przed ratuszem o godz. 9.00 rozpoczną się profilaktyczne badania gęstości kości, pozwalające na wykrycie we wczesnej fazie pierwszych objawów osteoporozy.

Od 9.00 do 15.00 w sobotę (24 października) osoby zainteresowane będą mogły przebadać się na densytometrze osiowym, zapewniającym najdokładniejsze badanie gęstości kości. Koszt 20 zł, choć zazwyczaj takie badanie kosztuje ok. 80 zł.

W przypadku, gdy badanie wykaże symptomy choroby, będzie możliwa na miejscu dalsza konsultacja medyczna. Koordynatorem akcji jest dr Paweł Witkowski. W sobotę, w celu postawienia diagnozy, będzie przyjmował pacjentów w budynku Urzędu Miejskiego. Osoby, których wynik badania wskaże konieczność podjęcia leczenia, będą miały zapewnioną dalszą opiekę lekarską i hospitalizację.

Nie ma obowiązku wcześniejszego zapisu na badanie - każdy pabianiczanin, który zgłosi się jutro do punktu znajdującego się przed Urzędem Miejskim przy ul. Zamkowej 16, zostanie poddany specjalistycznemu badaniu.

- Zachęcam mieszkańców do zadbania o swoje zdrowie i skorzystania z możliwości profesjonalnych konsultacji medycznych - apelował na wczorajszej konferencji prasowej prezydent Zbigniew Dychto.